Kolejne podsumowanie ostatnio przeczytanych przeze mnie książek. Mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie 🙂
O pisaniu. Na chłodno
Jeżeli nie trafił[a|e]ś nigdy na nazwisko Remigiusz Mróz, to prawdopodobnie ostatnie kilka lat przebywał[a|e]ś w śpiączce 😉 Innego wyjaśnienia nie mam 😀 Ilość książek stworzonych przez tego autora od długiego czasu mnie zadziwia. Książka O pisaniu. Na chłodno uchyla rąbka tajemnicy na ten temat. Przedstawia również kilka innych spostrzeżeń autora na temat pisania. Z kolei w początkowej części dowiadujemy się jak doszło do tego, że Remigiusz Mróz stał się maszynką do pisania książek. Spoiler: nie wpadł do kociołka z magicznym napojem 🙂
Dziewczyna z pociągu
Mocne 3 na 5. Nie jest to zła książka. Z zainteresowaniem słuchałem do końca, żeby dowiedzieć się jak zakończy się ta historia. Niemniej jednak, w mojej opinii, sama historia jest taka bardziej „kobieca”.
Zatarte wspomnienia
Tom 5. z serii komiksów o wiedźminie.
Kolejna, moim zdaniem nieodstająca od poprzednich, komiksowa przygoda Geralta.
Wspomnienia gracza giełdowego
Fabularyzowana historia Jessego Livermore’a, amerykańskiego gracza giełdowego z przełomu XIX i XX wieku. Ciekawa opowieść dla osób zainteresowanych rynkami finansowymi. Szczególnie tych, których bardziej pociąga spekulacja niż inwestowanie długoterminowe. Interesujące jest to, że mimo upływu lat pewne schematy i zasady działania są nadal aktualne.
Giełda Papierów Wartościowych dla bystrzaków
Solidna propozycja dla każdego kto chciałby poznać podstawy inwestowania na giełdzie, a w szczególności na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Wszystkie dzieci są zdolne
Podtytuł: Jak marnujemy wrodzone talenty
Mam mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony spoko, podnosi ważny temat, a z drugiej wydaje mi się, że wnioski opisane w tej książce są wysnute na podstawie zbyt małej próbki badanych – grupki dzieci z ADHD odosobnionych od nadmiaru bodźców gdzieś na wsi. Ciężko mi polecić, ale może warto przeczytać i ocenić samemu.
Podsumowanie
Tyle ode mnie. A czy Ty masz jedną książkę, która ostatnio wpadła Ci w ręce i którą śmiało możesz mi polecić? Tematyka dowolna 🙂 Zapraszam do dzielenia się w komentarzach.
Bądź na bieżąco!
Podobają Ci się treści publikowane na moim blogu? Nie chcesz niczego pominąć? Zachęcam Cię do subskrybowania kanału RSS, polubienia fanpage na Facebooku, zapisania się na listę mailingową:
lub śledzenia mnie na Twitterze. Generalnie polecam wykonanie wszystkich tych czynności, bo często zdarza się tak, że daną treść wrzucam tylko w jedno miejsce. Zawsze możesz zrobić to na próbę, a jeśli Ci się nie spodoba – zrezygnować
Dołącz do grup na Facebooku
Chcesz więcej? W takim razie zapraszam Cię do dołączenia do powiązanych grup na Facebooku, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje na poruszane tutaj tematy, możesz podzielić się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami, a przede wszystkim poznasz ludzi interesujących się tą samą tematyką co Ty.
W grupie Programista Na Swoim znajdziesz wiele doświadczonych osób chętnych do porozmawiania na tematy krążące wokół samozatrudnienia i prowadzenia programistycznej działalności gospodarczej. Vademecum Juniora przeznaczone jest zaś do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat życia, kariery i problemów (niekoniecznie młodego) programisty.
Wesprzyj mnie
Jeżeli znalezione tutaj treści sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją działalność online, to zobacz na ile różnych sposobów możesz to zrobić. Niezależnie od tego co wybierzesz, będę Ci za to ogromnie wdzięczny.
Na wsparciu możesz także samemu zyskać. Wystarczy, że rzucisz okiem na listę różnych narzędzi, które używam i polecam. Decydując się na skorzystanie z któregokolwiek linku referencyjnego otrzymasz bonus również dla siebie.
Picture Credits
8 sierpnia 2021 at 08:32
Sprawdz Książki
Pan lodowego ogrodu Jarosława Grzedowicza
Uwazam ze ksiazka poziomu wiedźmina a brakuje jej często w zestawieniach.
Sprawdz sam 🙂
8 sierpnia 2021 at 09:48
Mam ją chyba w Audiotece dodaną gdzieś do przesłuchania, ale jakoś nigdy nie mogłem się za nią zabrać. Teraz będę miał większą motywację. Dzięki!