Pierwsze w tym roku podsumowanie przeczytanych (oraz przesłuchanych z pomocą Audioteki) przeze mnie książek w ostatnich trzech miesiącach. Zapraszam. Być może znajdziesz coś ciekawego dla siebie.
Premier League. Historia taktyki w najlepszej piłkarskiej lidze świata
Już raz wspominałem o tej książce. Dokończyłem ją dopiero w tym trymestrze. Podtrzymuję moje zdanie, że jest to świetna książka dla każdego kibica Premier League.
Sam nigdy nie wdrażałem się specjalnie w taktyki poszczególnych zespołów, więc książka miała okazje uświadomić mi, że gra z kontry nie zawsze oznacza to samo co „laga do przodu” 😀
Getting Things Programmed
Podtytuł: Droga do efektywności
Solidna kompresja informacji zaczerpniętych przez autora z kilku innych książek i ukierunkowana na ulepszenie pracy programisty. Można zarzucać, że nie ma tam nic odkrywczego, ale według mnie jest to niezłe przedstawienie tematu, zamiast rozwlekłego lania wody, które często jest domeną tego typu książek z zagranicy.
Oprogramowanie szyte na miarę
Podtytuł: Jak rozmawiać z klientem, który nie wie, czego chce.
Fajna pigułka wiedzy na temat kontaktu z klientami. O tym jak pytać o potrzeby, czy komunikować problemy. Warta poświęconego czasu.
Harry Potter i przeklęte dziecko
Podtytuł: Część 1 i 2. Wydanie poszerzone
Książka to faktycznie spisany scenariusz dramatu i w ogólności nie zbiera super ocen. A ja bawiłem się bardzo dobrze 🙂 Wciągnęła mnie na tyle, że chętnie do niej wracałem. Ciężko przyrównywać 7-tomową historię Harry’ego Pottera do tej lektury. Tam autorka przeznaczała całą książkę na jeden rok nauki w Hogwarcie. Tu wydarzenia dzieją się znacznie szybciej, przez co nie ma zbyt wiele czasu na dogłębne poznanie i zaprzyjaźnienie się z nowymi postaciami.
Filary Ziemi
Druga część superprodukcji Audioteki. Pierwszą skończyłem w poprzednim kwartale. Niezmiennie trzyma poziom. Za chwilę zabieram się, za trzecią, ostatnią część.
Negocjuj!
Podtytuł: Czyli jak zwyciężać w codziennych sytuacjach
W teorii naprawdę fajna i rzeczowa książka wprowadzająca w świat negocjacji w „podstawowych” sytuacjach: kupno/sprzedaż samochodu/mieszkania, negocjowanie wynagrodzenia itp.
W praktyce? Nie wiem. Nie miałem jeszcze okazji wykorzystać wiedzy „na całego” 🙂
Podsumowanie
I jak, znalazł[a|e]ś coś ciekawego powyżej? A Ty jaką książkę mi dziś polecisz? Daj znać w komentarzu poniżej.
Bądź na bieżąco!
Podobają Ci się treści publikowane na moim blogu? Nie chcesz niczego pominąć? Zachęcam Cię do subskrybowania kanału RSS, polubienia fanpage na Facebooku, zapisania się na listę mailingową:
lub śledzenia mnie na Twitterze. Generalnie polecam wykonanie wszystkich tych czynności, bo często zdarza się tak, że daną treść wrzucam tylko w jedno miejsce. Zawsze możesz zrobić to na próbę, a jeśli Ci się nie spodoba – zrezygnować
Dołącz do grup na Facebooku
Chcesz więcej? W takim razie zapraszam Cię do dołączenia do powiązanych grup na Facebooku, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje na poruszane tutaj tematy, możesz podzielić się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami, a przede wszystkim poznasz ludzi interesujących się tą samą tematyką co Ty.
W grupie Programista Na Swoim znajdziesz wiele doświadczonych osób chętnych do porozmawiania na tematy krążące wokół samozatrudnienia i prowadzenia programistycznej działalności gospodarczej. Vademecum Juniora przeznaczone jest zaś do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat życia, kariery i problemów (niekoniecznie młodego) programisty.
Wesprzyj mnie
Jeżeli znalezione tutaj treści sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją działalność online, to zobacz na ile różnych sposobów możesz to zrobić. Niezależnie od tego co wybierzesz, będę Ci za to ogromnie wdzięczny.
Na wsparciu możesz także samemu zyskać. Wystarczy, że rzucisz okiem na listę różnych narzędzi, które używam i polecam. Decydując się na skorzystanie z któregokolwiek linku referencyjnego otrzymasz bonus również dla siebie.
Picture Credits
Dodaj komentarz