W ostatnich miesiącach książek tylko kilka, ale za to z dosyć szerokiego spektrum 🙂
Jak tak teraz patrzę, to stwierdzam, że były to udane 3 miesiące…
Niewierni
Seria: Nielegalni
O ile z pierwszą częścią, czyli Nielegalnymi, miałem problem i nie spieszyłem się z sięgnięciem po kolejną część, o tyle przy Niewiernych zupełnie zmieniam zdanie i po Nieśmiertelnych (trzecią część) sięgam bez żadnej zwłoki 🙂 Zobaczymy gdzie zaniesie mnie trzecia część, ale druga na pewno podbiła moją ocenę całej serii. Polecam!
Nieśmiertelni
Seria: Nielegalni
Trzyma poziom ustawiony przez Niewiernych. Dopiero po przesłuchaniu zdałem sobie sprawę, że to nie była trylogia i jest jeszcze czwarta część – Niepokorni. Od razu wrzuciłem do kolejki do przesłuchania 🙂
Dzikie zwierzęta
Tom 8. z serii komiksów o wiedźminie.
Minął rok od czasu publikacji (i przeczytania przeze mnie) poprzedniej części komiksu.
Trudno mi ocenić najnowszą część.
Wątek niby OK, ale jakoś ciężko mi było wyłapać dlaczego Geralt stanął akurat po tej stronie, po której stanął.
Dzień szakala
Znów coś z klimatów zoologicznych. Wcześniej Dzikie zwierzęta, teraz Dzień szakala 😛
Do przesłuchania audiobooka zmotywował mnie najnowszy serial o tym samym tytule, będący luźną adaptacją powieści.
Naprawdę bardzo fajna książka. Fabuła wciąga od samego początku. Słuchając „jednym uchem” można się nieco pogubić w nazwiskach i zależnościach między pobocznymi postaciami, ale główny motyw zamachu oraz pościgu za zamachowcem trzyma w napięciu do samego końca.
Sir Ernest Shackleton i wyprawa Endurance
Podtytuł: Sekrety przywództwa odpornego na kryzys
Przyznaję się bez bicia, że o wyprawie Shackletona dowiedziałem się dopiero kiedy LEGO wypuściło model Endurance. Szybko nadrobiłem zaległości oglądając świeżo wypuszczony film dokumentalny, a kiedy zobaczyłem książkę, to dorzuciłem ją do kolejki.
Początkowo myślałem, że nie dowiem się z niej wiele więcej ponad to co zobaczyłem w filmie. Na szczęście szybko okazało się, że się myliłem. W książce jest dużo więcej szczegółów, szczególnie w przypadku tych bardziej newralgicznych i trudniejszych momentów.
Część na temat samej podróży polecam. Bardzo mi się podobała. Część na temat samego liderowania i omawiania poszczególnych cech przywódcy pomijam w ocenie – nie w tym celu zabrałem się za tę książkę.
Podsumowanie
A co Ty ciekawego ostatnio przeczytał[a|e]ś? Może którąś z powyższych lektur?
Podziel się swoimi wrażeniami w komentarzach poniżej.
Bądź na bieżąco!
Podobają Ci się treści publikowane na moim blogu? Nie chcesz niczego pominąć? Zachęcam Cię do subskrybowania kanału RSS, polubienia fanpage na Facebooku, zapisania się na listę mailingową:
lub śledzenia mnie na Twitterze. Generalnie polecam wykonanie wszystkich tych czynności, bo często zdarza się tak, że daną treść wrzucam tylko w jedno miejsce. Zawsze możesz zrobić to na próbę, a jeśli Ci się nie spodoba – zrezygnować 
Dołącz do grup na Facebooku
Chcesz więcej? W takim razie zapraszam Cię do dołączenia do powiązanych grup na Facebooku, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje na poruszane tutaj tematy, możesz podzielić się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami, a przede wszystkim poznasz ludzi interesujących się tą samą tematyką co Ty.
W grupie Programista Na Swoim znajdziesz wiele doświadczonych osób chętnych do porozmawiania na tematy krążące wokół samozatrudnienia i prowadzenia programistycznej działalności gospodarczej. Vademecum Juniora przeznaczone jest zaś do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat życia, kariery i problemów (niekoniecznie młodego) programisty.
Wesprzyj mnie
Jeżeli znalezione tutaj treści sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją działalność online, to zobacz na ile różnych sposobów możesz to zrobić. Niezależnie od tego co wybierzesz, będę Ci za to ogromnie wdzięczny.

Na wsparciu możesz także samemu zyskać. Wystarczy, że rzucisz okiem na listę różnych narzędzi, które używam i polecam. Decydując się na skorzystanie z któregokolwiek linku referencyjnego otrzymasz bonus również dla siebie.
Picture Credits
10 lutego 2025 at 19:52
W klimacie podobnym do książki o sir Erneście mogę polecić „Obłęd na krańcu świata. Wyprawa statku Belgica w mrok antarktycznej nocy.” Są polskie akcenty 🙂
10 lutego 2025 at 22:11
Dzięki za polecenie. Faktycznie wygląda ciekawie. Dodałem sobie do przeczytania 🙂