…na szczęście nie wszystkie. Nie jest to również informacja o jakimś wycieku danych, o którym zaraz donosić będzie Niebezpiecznik.pl, czy Zaufana Trzecia Strona. Wszystko pod kontrolą 🙂

Każdy może zajrzeć do CEIDG

Chciałem Cię po prostu uświadomić, że część danych, które wprowadził[a|e]ś w formularzu CEIDG-1 podczas rejestrowania działalności gospodarczej są teraz publicznie dostępne i każdy może je wyszukać na stronie CEIDG.

Gdyby Walter White zalegalizował swoją działalność w polskim raju podatkowym, jego profil w CEIDG wyglądał by mniej więcej tak:

Walter White w CEIDG

Walter White w CEIDG

Dlaczego Cię o tym informuję?

Czasami, kiedy ktoś dopytuje mnie o jakąś poradę w związku z jego działalnością i wiem, że w odpowiedzi na to pytanie pomoże mi zajrzenie do CEIDG, to to robię. Później odpowiadając na owe pytanie często widzę zdziwienie w oczach i słyszę: ale skąd o tym wiesz? No właśnie stąd 🙂

Podoba Ci się ten wpis?

Rzuć okiem na mój profil na Patronite.

Czy można coś z tym zrobić?

Niewiele, a jeszcze do niedawna nie można było zrobić nic. Dawno, dawno temu ostrzegałem przed wszechogarniającym spamem, z powodu podania adresu email podczas rejestracji działalności. Podany adres email był bezwarunkowo wyświetlany analogicznie do maila Waltera White’a. Podobnie działo się ze wszystkimi innymi danymi kontaktowymi.

W międzyczasie ktoś w CEIDG poszedł po rozum do głowy (lub nie mógł już wytrzymać skarg) i w formularzu CEIDG-1 pojawiła się opcja: Sprzeciwiam się udostępnianiu danych kontaktowych z CEIDG. Po jej wybraniu dane kontaktowe automatycznie znikają z wyników publicznej wyszukiwarki (nie wiem czy można się do nich dobrać w jakikolwiek inny sposób).

I to tyle. Z tego co wiem żadnych innych danych zastrzec nie można. I w sumie nie ma się czemu dziwić – patrząc na to z drugiej strony każdy chciałby mieć możliwość sprawdzenia czy dane konkretnej firmy zgadzają się z tym co ktoś nam podał albo czy dana firma nie wygląda podejrzanie. Coś za coś.

To tyle na dziś. Jeżeli masz jakieś uwagi do powyższych informacji, to zostaw je proszę w komentarzu poniżej. Odpowiem na każde pytanie 🙂

Bądź na bieżąco!

Podobają Ci się treści publikowane na moim blogu? Nie chcesz niczego pominąć? Zachęcam Cię do subskrybowania kanału RSS, polubienia fanpage na Facebooku, zapisania się na listę mailingową:
Uwaga! Jeżeli w ciągu 24-godzin od zapisania się na listę mailingową nie otrzymasz wybranego przez siebie prezentu to skontaktuj się ze mną.

Zgoda? Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci starannie wyselekcjonowanych informacji marketingowych. Powyższe dane są przechowywane w systemie MailChimp i nie są udostępniane nikomu więcej.

lub śledzenia mnie na Twitterze. Generalnie polecam wykonanie wszystkich tych czynności, bo często zdarza się tak, że daną treść wrzucam tylko w jedno miejsce. Zawsze możesz zrobić to na próbę, a jeśli Ci się nie spodoba – zrezygnować :)

Chcesz więcej? W takim razie zapraszam Cię do dołączenia do powiązanych grup na Facebooku, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje na poruszane tutaj tematy, możesz podzielić się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami, a przede wszystkim poznasz ludzi interesujących się tą samą tematyką co Ty.

W grupie Programista Na Swoim znajdziesz wiele doświadczonych osób chętnych do porozmawiania na tematy krążące wokół samozatrudnienia i prowadzenia programistycznej działalności gospodarczej. Vademecum Juniora przeznaczone jest zaś do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat życia, kariery i problemów (niekoniecznie młodego) programisty.

1 000 000 zł

Milion złotych. Tak, milion złotych. Milion złotych to cel, który sobie postawiłem jakiś czas temu. Chcę zarobić milion złotych na tym blogu. Do tej pory zebrało się 37 102,41 zł, więc jak widzisz jest już co pokazać, ale do celu nadal sporo brakuje. Jeszcze nie wiem do końca jak, ale to zrobię. Na pewno nigdy nie będę pobierał żadnych opłat za dostęp do treści, bo tymi chcę się po prostu dzielić.

Wysoko ponad ten milion stawiam na szerzenie wiedzy i dotarcie do jak największej liczby osób. I tu mam prośbę do Ciebie: jeśli uważasz, ten artykuł za wartościowy, to udostępnij go proszę swoim znajomym. Przy lewej lub dolnej (na małych wyświetlaczach) krawędzi ekranu znajdziesz przyciski, które Ci to ułatwią. Jeżeli ich nie widzisz, to najprawdopodobniej zostały zablokowane przez Twój program do blokowania reklam. Niezależnie od tego, czy prześlesz ten wpis dalej, czy nie, to ja i tak dziękuję Ci serdecznie za doczytanie do tego miejsca! Do przeczytania niebawem.

PS. Jeśli mój blog przypadł Ci do gustu tak bardzo, że chciał(a)byś mi się w jakiś sposób odwdzięczyć, to mam dla Ciebie kilka ciekawych propozycji, z których możesz skorzystać. Szczególnie gorąco zachęcam do wsparcia poprzez serwis Patronite, ale jeżeli zdecydujesz się na którąkolwiek z wymienionych opcji, to serdecznie Ci za to DZIĘKUJĘ!

Picture Credits
Tribute to Patrons