Od zakończenia najświeższej edycji kursu AI Devs minęło już trochę czasu. Widziałem, że na skrzynki pocztowe osób, które osiągnęły określony próg, spływają ostatnie partie certyfikatów. Należało ukończyć co najmniej 80% zadań domowych. Mnie udało się to w pierwszej turze, ale łatwo nie było.
Edycja oznaczona numerem 3 (technicznie był to czwarty „turnus”) miała za zadanie zaznajomienia uczestników z ideą agentów AI. I myślę, że, tak jak i poprzednia edycja, wywiązała się z postanowionego celu śpiewająco.
Nie będę tu rozwodził się nad szczegółami kursu, poszczególnymi elementami, czy innymi szczegółami, bo te można znaleźć m.in. na stronie kursu. Postanowiłem po prostu wrzucić tu kilka luźnych przemyśleń, które wpadły mi do głowy w trakcie jego trwania. Dla siebie – ku pamięci oraz dla Was – żeby zachęcić lub zniechęcić do udziału w kolejnych edycjach.
Luźne przemyślenia
Najważniejszą cechą kursu, która może wpłynąć na decyzję o wzięciu udziały w kolejnych edycjach jest fakt, że kurs jest całkiem wymagający. Dla mnie to pozytyw. Niemniej jednak, trzeba nastawić się na to, że żeby jechać z materiałem i zadaniami na bieżąco, należy zagospodarować sobie mniej więcej 1-2 godziny dziennie przez pięć kolejnych tygodni.
Oczywiście z materiałem na bieżąco jechać nie trzeba. Na przerobienie materiału i zadań jest dożywocie. Jedyny deadline to osiągnięcie 80% rozwiązanych zadań przed określonym terminem, żeby załapać się na certyfikat widoczny powyżej. Twórcy kursu dają na to sporo czasu, bo kilkanaście tygodni od momentu zakończenia kursu.
Dużym plusem jest to, że materiał był ciekawie przygotowany, a zadania domowe satysfakcjonujące, dzięki czemu ani przez chwilę nie było nudy. Zresztą w edycji nr 3 autorzy przeszli samych siebie i do zadań związanych z materiałem ułożyli spójną fabułę ciągnącą się przez wszystkie lekcje. Pierwszy raz doświadczyłem czegoś podobnego.
Co więcej, oprócz głównych zadań fabularnych, dostarczone zostały również misję poboczne, które można było rozwikłać przy okazji lub podczas dogłębnego eksplorowania materiałów przygotowanych do wykonania zadań.
A właśnie… Jeżeli przy materiałach do zadań jesteśmy, to warto wspomnieć coś co dla mnie było kluczowe – dobrze przygotowane materiały, które należało wykorzystać podczas rozwiązywania zadań. Dzięki temu oszczędzało się czas na samym przygotowaniu, czy wydobyciu danych i można było się skupić na faktycznym zadaniu.
Dodatkowo, cały kurs zmotywował mnie do szerszego poznania edytora Cursor, a później Windsurf i douczenia się pracy nad kodem z asystentami AI.
Sumarycznie jestem bardzo zadowolony. Podobnie jak byłem zadowolony po poprzedniej edycji. I z mojej strony polecam spróbować jak tylko pojawi się kolejna edycja.
Jak Twoje wrażenia?
Brał[a|e]ś udział w AI Devs 3? Chętnie poznam Twoją opinię na temat tego kursu.
Podziel się swoimi wrażeniami w komentarzu poniżej.
W komentarzach również odpowiem na każde dodatkowe pytanie, które się pojawi 🙂
Bądź na bieżąco!
Podobają Ci się treści publikowane na moim blogu? Nie chcesz niczego pominąć? Zachęcam Cię do subskrybowania kanału RSS, polubienia fanpage na Facebooku, zapisania się na listę mailingową:
lub śledzenia mnie na Twitterze. Generalnie polecam wykonanie wszystkich tych czynności, bo często zdarza się tak, że daną treść wrzucam tylko w jedno miejsce. Zawsze możesz zrobić to na próbę, a jeśli Ci się nie spodoba – zrezygnować 
Dołącz do grup na Facebooku
Chcesz więcej? W takim razie zapraszam Cię do dołączenia do powiązanych grup na Facebooku, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje na poruszane tutaj tematy, możesz podzielić się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami, a przede wszystkim poznasz ludzi interesujących się tą samą tematyką co Ty.
W grupie Programista Na Swoim znajdziesz wiele doświadczonych osób chętnych do porozmawiania na tematy krążące wokół samozatrudnienia i prowadzenia programistycznej działalności gospodarczej. Vademecum Juniora przeznaczone jest zaś do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat życia, kariery i problemów (niekoniecznie młodego) programisty.
Wesprzyj mnie
Jeżeli znalezione tutaj treści sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją działalność online, to zobacz na ile różnych sposobów możesz to zrobić. Niezależnie od tego co wybierzesz, będę Ci za to ogromnie wdzięczny.

Na wsparciu możesz także samemu zyskać. Wystarczy, że rzucisz okiem na listę różnych narzędzi, które używam i polecam. Decydując się na skorzystanie z któregokolwiek linku referencyjnego otrzymasz bonus również dla siebie.
Picture Credits
10 marca 2025 at 18:23
Zapisalem sie pierwszy raz na majową edycje 2025 pt. Reloaded. Wlasnie dzieki polecajkom Piotra i wpisom z FB programista na swoim. 🙂
11 marca 2025 at 22:14
Super! Wierzę, że się nie zawiedziesz 🙂
17 lutego 2025 at 12:12
Nie brałem udziału, trochę dlatego że nie przekonuje mnie to że dostęp jest tylko na rok ale głównie dlatego że mam wrażenie że to są już zaawansowane tematy i jestem do tyłu, dużo chętniej wziąłbym udział gdyby uczestnicy dostawali też dostęp do lekcji (nagrań) i materiałów z poprzednich edycji oraz np dobrą zniżkę na kolejne edycje
17 lutego 2025 at 23:08
Edycja z numerkiem 3 mogła wydawać się zaawansowana, aczkolwiek był udostępniony dodatkowy tydzień przygotowawczy. Ciężko mi powiedzieć na ile był wystarczający jeżeli startowało się całkowicie od zera.
Zniżka na kolejne edycje dla studentów wcześniejszych edycji zawsze była. Sam skorzystałem.
Co do materiałów, to jakoś umknęła mi informacja, że dostęp jest tylko na rok… nawet teraz nie mogę tego znaleźć. Ale nieco zaspojleruję temat 🙂 Materiałów wideo jest raczej mniejszość. Szczególnie w edycji 3. Większość to materiały tekstowe. A te, chłopacy udostępniali do łatwego pobrania do użytku własnego. Więc nawet jeżeli dostęp do kursu jest na rok, to większość materiałów możesz sobie zachować. I już z doświadczenia wiem, że temat jest na tyle dynamiczny, że nawet ten rok to dużo, bo się dużo zmienia.
14 lutego 2025 at 16:30
Brałem udział w poprzedniej edycji. Zdecydowanie warto, jeśli ktoś chce gładko wejść w tematy AI 🙂
17 lutego 2025 at 23:02
Na koleją edycję się nie skusiłeś?