Trzeci kwartał 2018 za nami. Czas na kolejny raport podsumowujący moje firmowe finanse. Będzie to najprawdopodobniej przedostatni raport jaki tu opublikuję.

Zakupy firmowe

Kiedy zabrałem się za podsumowanie, sam zdziwiłem się ile w minionym kwartale pojawiło się różnego rodzaju mniejszych lub większych zakupów. Grosz do grosza… 😉

Kategoria Kwota
domeny internetowe 241,79 zł
kabel micro USB 9,99 zł
kółka do fotela biurowego 29,99 zł
toner do drukarki 43,25 zł
reklama na Facebooku 566,69 zł
księgowość 493,23 zł
wentylator biurowy 115,98 zł
opiniowanie i korekta umowy 307,50 zł
hosting ASP.NET 79,95 zł
słuchawki z mikrofonem 79,90 zł
kurs Gita 99,00 zł
lekcje języka angielskiego 420,00 zł
suma 2 487,27 zł

Wydatki na samochód

Nic niespodziewanego. Paliwo i jedna drobna naprawa.

Kategoria Kwota
paliwo 1 904,27 zł
naprawy 100,00 zł
suma 2 004,27 zł

Amortyzacja

poprzednim kwartale zakończyłem amortyzację samochodu. Na razie brak czegoś nowego na horyzoncie.

Oszczędności

Na koniec kwota, którą przy powyższych kosztach udało mi się na podatkach „zaoszczędzić”.

Podatek Kwota
VAT 459,94 zł
dochodowy 773,60 zł
suma 1 233,54 zł

Jak zwykle podkreślam, że przedstawiona suma oszczędności na podatku dochodowym jest kwotą uproszczoną. Została ona wyliczona przeze mnie z prostego wzoru: (przychód * 18%) – (dochód * 18%) = suma oszczędności. Do tego dodatkowo dochodzi na przykład odliczenie składek zdrowotnych od podatku, społecznych od dochodu, czy kwota zmniejszająca podatek. Zatem faktycznie zaoszczędzona kwota jest wyższa. Finalnie, efektywna stopa opodatkowania za I kwartał 2018 roku wyniosła 13,92%.

Bądź na bieżąco!

Podobają Ci się treści publikowane na moim blogu? Nie chcesz niczego pominąć? Zachęcam Cię do subskrybowania kanału RSS, polubienia fanpage na Facebooku, zapisania się na listę mailingową:
Uwaga! Jeżeli w ciągu 24-godzin od zapisania się na listę mailingową nie otrzymasz wybranego przez siebie prezentu to skontaktuj się ze mną.

Zgoda? Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci starannie wyselekcjonowanych informacji marketingowych. Powyższe dane są przechowywane w systemie MailChimp i nie są udostępniane nikomu więcej.

lub śledzenia mnie na Twitterze. Generalnie polecam wykonanie wszystkich tych czynności, bo często zdarza się tak, że daną treść wrzucam tylko w jedno miejsce. Zawsze możesz zrobić to na próbę, a jeśli Ci się nie spodoba – zrezygnować :)

Chcesz więcej? W takim razie zapraszam Cię do dołączenia do powiązanych grup na Facebooku, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje na poruszane tutaj tematy, możesz podzielić się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami, a przede wszystkim poznasz ludzi interesujących się tą samą tematyką co Ty.

W grupie Programista Na Swoim znajdziesz wiele doświadczonych osób chętnych do porozmawiania na tematy krążące wokół samozatrudnienia i prowadzenia programistycznej działalności gospodarczej. Vademecum Juniora przeznaczone jest zaś do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat życia, kariery i problemów (niekoniecznie młodego) programisty.

1 000 000 zł

Milion złotych. Tak, milion złotych. Milion złotych to cel, który sobie postawiłem jakiś czas temu. Chcę zarobić milion złotych na tym blogu. Do tej pory zebrało się 37 102,41 zł, więc jak widzisz jest już co pokazać, ale do celu nadal sporo brakuje. Jeszcze nie wiem do końca jak, ale to zrobię. Na pewno nigdy nie będę pobierał żadnych opłat za dostęp do treści, bo tymi chcę się po prostu dzielić.

Wysoko ponad ten milion stawiam na szerzenie wiedzy i dotarcie do jak największej liczby osób. I tu mam prośbę do Ciebie: jeśli uważasz, ten artykuł za wartościowy, to udostępnij go proszę swoim znajomym. Przy lewej lub dolnej (na małych wyświetlaczach) krawędzi ekranu znajdziesz przyciski, które Ci to ułatwią. Jeżeli ich nie widzisz, to najprawdopodobniej zostały zablokowane przez Twój program do blokowania reklam. Niezależnie od tego, czy prześlesz ten wpis dalej, czy nie, to ja i tak dziękuję Ci serdecznie za doczytanie do tego miejsca! Do przeczytania niebawem.

PS. Jeśli mój blog przypadł Ci do gustu tak bardzo, że chciał(a)byś mi się w jakiś sposób odwdzięczyć, to mam dla Ciebie kilka ciekawych propozycji, z których możesz skorzystać. Szczególnie gorąco zachęcam do wsparcia poprzez serwis Patronite, ale jeżeli zdecydujesz się na którąkolwiek z wymienionych opcji, to serdecznie Ci za to DZIĘKUJĘ!

Picture Credits
Tribute to Patrons