Facebookowa grupa Programista Na Swoim rośnie w najlepsze. W chwili pisania tego zdania należy do niej 1325 osób. Cieszy mnie to niezmiernie, szczególnie, że grupa działa bardzo aktywnie. Praktycznie codziennie ktoś publikuje nowy wpis opisując swoje wątpliwości i nim się obejrzy otrzymuje co najmniej kilka wartościowych odpowiedzi. Brawo Wy!

Grupa istnieje nieznacznie ponad rok i mimo początkowych założeń, że będą tam poruszane wszelkie tematy pojawiające się na blogu, w naturalny sposób okazało się, że dyskusje krążą głównie wokół tematyki samozatrudnienia i prowadzenia działalności gospodarczej. Ogólnie rzecz biorąc bardzo mnie to cieszy, bo są to zagadnienia, na których wyrósł blog i prawdopodobnie jest to oznaka wcześniejszego braku miejsca, gdzie można by porozmawiać na tematy ze styku programowania i samozatrudnienia.

Z drugiej jednak strony spodobało mi się również publikowanie na blogu treści programistycznych niemających związku z formą zatrudnienia ze szczególnym naciskiem na te skierowane do młodych adeptów programowania. Zauważyłem również, że do grupy Programista Na Swoim dołącza coraz więcej osób deklarujących, że dopiero startują w świecie programowania i szukają informacji również na tematy wejścia w ten tajemniczy półświatek 😉 Pomimo deklaracji, pytania tego typu praktycznie się na grupie nie pojawiają.

Grupa Vademecum Juniora

Postanowiłem więc dać żyć obecnej grupie naturalnie obranym torem, a jednocześnie otworzyć dodatkowy kanał komunikacji dla wszystkich sympatyków tego bloga szukających informacji na temat życia (juniora) programisty. Tym samym pierwszy raz ogłaszam publicznie otwarcie drugiej Facebookowej grupy: Vademecum Juniora.

Od teraz publikowane przeze mnie dodatkowe treści będą kierowane bardziej dwutorowo:

  • te związane głównie z prowadzeniem działalności gospodarczej jako programista będą lądowały na macierzystej grupie Programista Na Swoim,
  • a te związane z programowaniem, życiem i karierą programisty, które są niezależne od formy zatrudnienia, będę wrzucał na nową grupę Vademecum Juniora.

Nie mam pojęcia jak w praktyce sprawdzi się taki podział. Być może istnieją już odpowiednie miejsca gdzie junior może zapytać się o to co go nurtuje i dlatego nie pytał się o to na założonej przeze mnie rok temu grupie? Być może jest nawet przesyt tego typu źródeł? Jest taka szansa. A może po prostu się wstydził i przygotowanie dedykowanego kanału bardziej go ośmieli? 🙂 Czas pokaże. W każdym razie… jeżeli podobają Ci się wpisy opublikowane w kategorii Vademecum Juniora, czy nawet w bardziej generycznej kategorii Programowanie, to serdecznie zapraszam Cię do grupy Vademecum Juniora na Facebooku. Nie zwlekaj. Dołącz do nas!

Bądź na bieżąco!

Podobają Ci się treści publikowane na moim blogu? Nie chcesz niczego pominąć? Zachęcam Cię do subskrybowania kanału RSS, polubienia fanpage na Facebooku, zapisania się na listę mailingową:
Uwaga! Jeżeli w ciągu 24-godzin od zapisania się na listę mailingową nie otrzymasz wybranego przez siebie prezentu to skontaktuj się ze mną.

Zgoda? Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci starannie wyselekcjonowanych informacji marketingowych. Powyższe dane są przechowywane w systemie MailChimp i nie są udostępniane nikomu więcej.

lub śledzenia mnie na Twitterze. Generalnie polecam wykonanie wszystkich tych czynności, bo często zdarza się tak, że daną treść wrzucam tylko w jedno miejsce. Zawsze możesz zrobić to na próbę, a jeśli Ci się nie spodoba – zrezygnować :)

Chcesz więcej? W takim razie zapraszam Cię do dołączenia do powiązanych grup na Facebooku, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje na poruszane tutaj tematy, możesz podzielić się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami, a przede wszystkim poznasz ludzi interesujących się tą samą tematyką co Ty.

W grupie Programista Na Swoim znajdziesz wiele doświadczonych osób chętnych do porozmawiania na tematy krążące wokół samozatrudnienia i prowadzenia programistycznej działalności gospodarczej. Vademecum Juniora przeznaczone jest zaś do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat życia, kariery i problemów (niekoniecznie młodego) programisty.

1 000 000 zł

Milion złotych. Tak, milion złotych. Milion złotych to cel, który sobie postawiłem jakiś czas temu. Chcę zarobić milion złotych na tym blogu. Do tej pory zebrało się 37 102,41 zł, więc jak widzisz jest już co pokazać, ale do celu nadal sporo brakuje. Jeszcze nie wiem do końca jak, ale to zrobię. Na pewno nigdy nie będę pobierał żadnych opłat za dostęp do treści, bo tymi chcę się po prostu dzielić.

Wysoko ponad ten milion stawiam na szerzenie wiedzy i dotarcie do jak największej liczby osób. I tu mam prośbę do Ciebie: jeśli uważasz, ten artykuł za wartościowy, to udostępnij go proszę swoim znajomym. Przy lewej lub dolnej (na małych wyświetlaczach) krawędzi ekranu znajdziesz przyciski, które Ci to ułatwią. Jeżeli ich nie widzisz, to najprawdopodobniej zostały zablokowane przez Twój program do blokowania reklam. Niezależnie od tego, czy prześlesz ten wpis dalej, czy nie, to ja i tak dziękuję Ci serdecznie za doczytanie do tego miejsca! Do przeczytania niebawem.

PS. Jeśli mój blog przypadł Ci do gustu tak bardzo, że chciał(a)byś mi się w jakiś sposób odwdzięczyć, to mam dla Ciebie kilka ciekawych propozycji, z których możesz skorzystać. Szczególnie gorąco zachęcam do wsparcia poprzez serwis Patronite, ale jeżeli zdecydujesz się na którąkolwiek z wymienionych opcji, to serdecznie Ci za to DZIĘKUJĘ!

Picture Credits
Tribute to Patrons