Rok temu byłem pod dużym wrażeniem rozmachu z jakim została przygotowana dwunasta edycja konferencji infoShare. W tym roku postanowiłem wybrać się ponownie. Oto kilka słów podsumowania.
Bez rewolucji…
Mimo rebrandingu, który organizatorzy zapowiedzieli po zeszłorocznej edycji, ogólna formuła i poziom organizacji został zachowany. W ciągu dwóch dni głównego wydarzenia do dyspozycji uczestników było 9 ścieżek tematycznych.
Dodatkowo, równolegle (jak co roku) odbywał się konkurs dla startupów. Podobnie jak rok temu, w przeddzień konferencji odbywały się warsztaty. Tak jak ostatnio zorganizowane zostały również wydarzenia dodatkowe: before, after oraz networking party. Forma asynchronicznych ścieżek prowadzonych jedynie z przerwą na lunch została zachowana. Forma lunchu również się nie zmieniła.
Ilość uczestników oraz prelegentów także zachowały rząd wielkości. Krótko mówiąc, tym razem organizatorzy nie wywołali (przynajmniej na mnie) „efektu wow”. Czy to źle?
…ale z ewolucją na plus
Bynajmniej! Przed napisaniem tego podsumowania postanowiłem przypomnieć sobie zeszłoroczne wrażenia. Okazało się, że w tym roku zostało zachowane wszystko to co podobało mi się rok temu, a dodatkowo organizatorom udało się poprawić to co najbardziej mi przeszkadzało, czyli rozjazdy i opóźnienia w agendzie.
Jak już wspomniałem, forma agendy się nie zmieniła – zachowano asynchroniczność pomiędzy ścieżkami, a także brak przerw pomiędzy prelekcjami. Wszystko szło jednak jakoś sprawniej niż w 2018 roku. Na większość problemów technicznych, których jako widz i tak nie zauważyłem zbyt wiele, szybko znajdywało się rozwiązanie. Prelegenci również lepiej mieścili się w wyznaczonym czasie. Całość naprawdę na plus.
I mimo braku „efektu wow” muszę przyznać, że tym razem zupełnie nie mam się do czego przyczepić.
Moja ścieżka
Na zakończenie wrzucam snapshot prelekcji, w których uczestniczyłem. Nie oceniam poszczególnych. Do znakomitej większości nie mam dużych zastrzeżeń. Z każdej starałem się wyciągnąć coś wartościowego. Jak widać, moje tegoroczne uczestnictwo stało głównie pod znakiem cybersecurity.
Dzień 1
Desktop Apps with JavaScript (Felix Rieseberg)
What is Quantum Computing Anyways? (Ram Dušić Hren)
Why don’t we work at the office – the thing about productivity and technology (Roch Norwa)
Not only BASH Different approach to scripting (Michał Gryko)
Mixed Paradigms: The Method to Madness (Venkat Subramaniam)
Dzień 2
Wartość marki osobistej programisty (Mirosław Karczmarczyk)
Code behind the vulnerability (Barry Dorrans)
It could be heaven or it could be hell (Venkat Subramaniam)
The nomad of new technologies (Marek Kamiński)
Privacy: Between Hype and Need (Alex „Jay” Balan)
12 Factor Apps – the steps between using cloud and being cloud native (Wojciech Urbański)
„Defense in depth”: trench warfare principles for building secure web applications (Anastasiia Voitova)
Podsumowanie
A Ty był[a|e]ś na infoShare w tym roku? Jak wrażenia? Jako oceniasz tegoroczną edycję? Które z prezentacji podobały Ci się najbardziej? Podziel się swoimi odczuciami w komentarzu poniżej.
Bądź na bieżąco!
Podobają Ci się treści publikowane na moim blogu? Nie chcesz niczego pominąć? Zachęcam Cię do subskrybowania kanału RSS, polubienia fanpage na Facebooku, zapisania się na listę mailingową:
lub śledzenia mnie na Twitterze. Generalnie polecam wykonanie wszystkich tych czynności, bo często zdarza się tak, że daną treść wrzucam tylko w jedno miejsce. Zawsze możesz zrobić to na próbę, a jeśli Ci się nie spodoba – zrezygnować
Dołącz do grup na Facebooku
Chcesz więcej? W takim razie zapraszam Cię do dołączenia do powiązanych grup na Facebooku, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje na poruszane tutaj tematy, możesz podzielić się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami, a przede wszystkim poznasz ludzi interesujących się tą samą tematyką co Ty.
W grupie Programista Na Swoim znajdziesz wiele doświadczonych osób chętnych do porozmawiania na tematy krążące wokół samozatrudnienia i prowadzenia programistycznej działalności gospodarczej. Vademecum Juniora przeznaczone jest zaś do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat życia, kariery i problemów (niekoniecznie młodego) programisty.
Wesprzyj mnie
Jeżeli znalezione tutaj treści sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją działalność online, to zobacz na ile różnych sposobów możesz to zrobić. Niezależnie od tego co wybierzesz, będę Ci za to ogromnie wdzięczny.
Na wsparciu możesz także samemu zyskać. Wystarczy, że rzucisz okiem na listę różnych narzędzi, które używam i polecam. Decydując się na skorzystanie z któregokolwiek linku referencyjnego otrzymasz bonus również dla siebie.
Picture Credits
Dodaj komentarz