Witaj w 2018 roku! Z całego serca życzę Ci, żeby był on co najmniej dwa razy lepszy od poprzedniego i nie przynosił zmartwień.

Już miałem nie robić podsumowania 2017 roku, ale… tak jakoś wyszło 🙂 Nie jest to jednak typowe wypisanie tego co się udało, a co nie – to zostawiam dla siebie. Tutaj postanowiłem przedstawić garść statystyk przedstawiających miniony rok na blogu i wokół niego.

Rok 2017 w liczbach (i plany na przyszłość)

0 (zero) – w 2017 roku nie wybrałem się na żadną konferencję programistyczną. I mimo tego, że wcale nie żałuję to w 2018 roku postaram się gdzieś pojawić.

Kierowałem organizacją 1. edycji Toruń JUG Day, w ramach której gościliśmy w Toruniu dra Venkata Subramaniama.

Rozkręciłem 2 grupy na Facebooku – Programista Na SwoimVademecum Juniora. Z końcem roku było w nich odpowiednio 2758179 członków.

Wreszcie udało mi się powrócić do uprawiania sportu – zacząłem regularnie biegać. Wziąłem udział w 4 zawodach z pomiarem czasu i już planuję dziesiątki kolejnych. Chociaż amatorsko biegałem już w czasach, kiedy ta forma aktywności nie była jeszcze w Polsce modna, to pierwszy raz mogę przyznać, że naprawdę ją polubiłem.

5 osób zdecydowało się zostać patronem mojego bloga, za co jestem im niezmiernie wdzięczny. Szymon, Łukasz, Maciej, Maciej, Michał – dzięki serdeczne!

Przeczytałem/przesłuchałem 23 książki. Wynik więcej niż satysfakcjonujący, szczególnie że celowałem w 20 książek. W 2018 roku podwyższam poprzeczkę do 24.

Przez cały rok starałem się pracować maksymalnie 40 godzin w tygodniu na zlecenie innych osób. Cel zrealizowany w stu procentach. W najbliższej przyszłości (ale niekoniecznie od zaraz) chciałbym zredukować tę liczbę do 35 lub 30 godzin tygodniowo.

Po 42 miesiącach opuściłem Kapitułę i tym samym zakończyłem moją przygodę współprowadzącego grupy Toruń JUG.

Opublikowałem tutaj 48 artykułów, pod którymi pojawiło się 615 komentarzy.

Kiedy korki od szampana wyskakiwały z butelek 307 osób znajdowało się na liście mailingowej tego bloga, 413 osób śledziło mój profil na Twitterze oraz 1150 lubiło fanpage bloga na Facebooku.

Przez 365 dni starałem się pomagać żonie w wychowywaniu naszego niespełna 3-letniego synka. Praca zdalna jest naprawdę fajną opcją jeżeli chce się aktywnie uczestniczyć w życiu malucha.

Przez cały rok zarobiłem 14273,78 złotych na działalności około-blogowej, co daje średnio 1189,48 złotych miesięcznie.

Na blogu pojawiło się 64484 unikalnych użytkowników, którzy utworzyli 112092 sesje.

Patronite 2018

Po drobnych konsultacjach z członkami grupy Programista Na Swoim postanowiłem zmodyfikować mój profil na portalu Patronite. Plan wprowadziłem w życie z początkiem nowego roku.

Co się zmieniło? Przede wszystkim zredukowałem liczbę dostępnych progów (z 5 do 3), a każdemu z pozostałych zwiększyłem ilość profitów. Dodałem również symboliczny próg w wysokości 4 złotych miesięcznie, z dedykacją dla osób, które chciałyby wesprzeć moją działalność zupełnie bezinteresownie.

Gorąco zachęcam do zapoznania się z aktualną wersją profiluwsparcie mnie, jeżeli uważasz, że niniejszy blog przynosi Ci wystarczająco dużo wartości.

Posłowie

To tyle na dziś. Jeżeli masz jakieś pytania lub uwagi odnośnie powyższych statystyk lub mojego profilu na Patronite, to śmiało wrzucaj je w komentarzach poniżej. Szczególnie wartościowe dla mnie będą odpowiedzi na pytanie co Ciebie zachęciłoby do zostania moim patronem? Albo co Ciebie do tego zniechęca? Każda opinia w tym temacie będzie dla mnie niezmiernie pomocna.

Bądź na bieżąco!

Podobają Ci się treści publikowane na moim blogu? Nie chcesz niczego pominąć? Zachęcam Cię do subskrybowania kanału RSS, polubienia fanpage na Facebooku, zapisania się na listę mailingową:
Uwaga! Jeżeli w ciągu 24-godzin od zapisania się na listę mailingową nie otrzymasz wybranego przez siebie prezentu to skontaktuj się ze mną.

Zgoda? Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci starannie wyselekcjonowanych informacji marketingowych. Powyższe dane są przechowywane w systemie MailChimp i nie są udostępniane nikomu więcej.

lub śledzenia mnie na Twitterze. Generalnie polecam wykonanie wszystkich tych czynności, bo często zdarza się tak, że daną treść wrzucam tylko w jedno miejsce. Zawsze możesz zrobić to na próbę, a jeśli Ci się nie spodoba – zrezygnować :)

Chcesz więcej? W takim razie zapraszam Cię do dołączenia do powiązanych grup na Facebooku, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje na poruszane tutaj tematy, możesz podzielić się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami, a przede wszystkim poznasz ludzi interesujących się tą samą tematyką co Ty.

W grupie Programista Na Swoim znajdziesz wiele doświadczonych osób chętnych do porozmawiania na tematy krążące wokół samozatrudnienia i prowadzenia programistycznej działalności gospodarczej. Vademecum Juniora przeznaczone jest zaś do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat życia, kariery i problemów (niekoniecznie młodego) programisty.

1 000 000 zł

Milion złotych. Tak, milion złotych. Milion złotych to cel, który sobie postawiłem jakiś czas temu. Chcę zarobić milion złotych na tym blogu. Do tej pory zebrało się 37 102,41 zł, więc jak widzisz jest już co pokazać, ale do celu nadal sporo brakuje. Jeszcze nie wiem do końca jak, ale to zrobię. Na pewno nigdy nie będę pobierał żadnych opłat za dostęp do treści, bo tymi chcę się po prostu dzielić.

Wysoko ponad ten milion stawiam na szerzenie wiedzy i dotarcie do jak największej liczby osób. I tu mam prośbę do Ciebie: jeśli uważasz, ten artykuł za wartościowy, to udostępnij go proszę swoim znajomym. Przy lewej lub dolnej (na małych wyświetlaczach) krawędzi ekranu znajdziesz przyciski, które Ci to ułatwią. Jeżeli ich nie widzisz, to najprawdopodobniej zostały zablokowane przez Twój program do blokowania reklam. Niezależnie od tego, czy prześlesz ten wpis dalej, czy nie, to ja i tak dziękuję Ci serdecznie za doczytanie do tego miejsca! Do przeczytania niebawem.

PS. Jeśli mój blog przypadł Ci do gustu tak bardzo, że chciał(a)byś mi się w jakiś sposób odwdzięczyć, to mam dla Ciebie kilka ciekawych propozycji, z których możesz skorzystać. Szczególnie gorąco zachęcam do wsparcia poprzez serwis Patronite, ale jeżeli zdecydujesz się na którąkolwiek z wymienionych opcji, to serdecznie Ci za to DZIĘKUJĘ!

Picture Credits
Tribute to Patrons