Ponad 4 lata temu opublikowałem artykuł zawierający opis pierwszej wersji mojego domowego biura. Cztery lata to szmat czasu i przez ten okres na świecie wydarzyło się więcej niż ktokolwiek z nas się spodziewał. Świat światem, ale ja nie spodziewałem się, że w moim domowym biurze zajdą aż takie zmiany. Ale zaszły i doszły to takiego momenty, że postanowiłem podsumować je w nowym artykule.
Od razu zaznaczę, że nie wyglądało to tak, że któregoś dnia obudziłem się z myślą: „to dobry dzień na przewalenie całego biura”. Zmiany następowały stopniowo, a kolejne elementy układanki kupowałem w miarę pojawiania się realnych potrzeb. Nie ruszałem elementów, które sprawdziły się w boju i z których cały czas jestem zadowolony.
Przy wyborze znakomitej większości elementów starałem się zapytać również o Wasze opinie (poprzez wpisy na stronie na Facebooku). Dla potomnych postanowiłem je osadzić poniżej. Być może przydadzą się osobom szukającym alternatyw.
Bez zmian
Monitory
Monitor AOC i2369Vm
Cały czas mam dwa 23-calowe monitory AOC i2369Vm. Nie widzę ich już w sprzedaży, a szkoda, bo spokojnie mógłbym polecić.
Uchwyt do monitorów
Uchwyt na dwa monitory Arctic Z2
Monitory zamontowane są na uchwycie Z2 firmy Arctic. Zastanawiałem się (jak widać poniżej), czy nie zmienić go na jakąś „gazową” alternatywę, ale porzuciłem ten pomysł. Myślałem, że obecny układ nie będzie mi pasował do pracy na stojąco, ale się pomyliłem. Pasuje i zostaje.
Kto z Was używa gazowego uchwytu na 2 monitory? Jaki model możecie polecić? Jak to się sprawdza?
Mój przypadek: cały…
Opublikowany przez Programista Na Swoim Środa, 8 lipca 2020
Myszka
Myszka Logitech Marathon Mouse M705
Z modelem Logitech Marathon Mouse M705 łączy mnie WNM 😀 I mimo tego, że myszka z pierwszej wersji mojego domowego biura jest już w lepszym świecie układów scalonych, to jej bliźniacza siostra (z odświeżonym logo Logitech) towarzyszy mi każdego dnia.
Podkładka pod myszkę
Podkładka pod myszkę Memory Foam firmy Fellowes
Podkładka Memory Foam firmy Fellowes przeżyła myszkę, leży teraz pod drugą i poleży jeszcze trochę. Bólów nadgarstka nie stwierdzono 🙂
Klawiatura
Klawiatura Logitech Wireless Keyboard K350
Logitech Wireless Keyboard K350 żyje i ma się dobrze. Przez chwilę miałem pomysł, żeby ją wymienić na Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop, ale głównie ze względu na to, że klawiatura numeryczna (która praktycznie mi się nie przydaje) jest oddzielnie i można ją schować do szuflady 😉 Na razie pozostaję jednak przy tym co mam.
Czy ktoś z Was korzysta(ł) z klawiatury Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop? Jak wrażenia?
Opublikowany przez Programista Na Swoim Poniedziałek, 17 sierpnia 2020
Kamera internetowa
Kamera internetowa Creative Live! Cam Sync HD 720p
Mam Creative Live! Cam Sync HD 720p. Wystarcza.
Listwa zasilająca
Listwa antyprzepięciowa EVER Premium 7
EVER Premium 7 cały czas przesyła prąd. Skoków napięcia nie stwierdzono 😉
Prawie bez zmian
Krzesło + ochraniacz podłogi
Krzesło obrotowe MARKUS z IKEA
Kiedy nie stoję, to siedzę. A jeśli siedzę, to tylko na MARKUSie z IKEI 😉
Co się zmieniło?
Podstawowe zmiany opisuje poniższy post na Facebooku:
#AlternatywaDlaKrzesłaObrotowegoNaKółkach
Szybkie pytanie na #Halloween 🎃🤣
Czy ktoś z Was może polecić dobrą,…
Opublikowany przez Programista Na Swoim Czwartek, 31 października 2019
TL;DR
- pozbyłem się podkładki, która zamiast chronić podłogę sama przyczyniła się do jej porysowania
- przez chwilę używałem kółek bezpośrednio na podłodze, ponieważ w teorii nie powinny jej uszkodzić
- 85 kg żywej wagi obaliło teorię, więc postanowiłem zakupić nogi
W międzyczasie pozbyłem się też podłokietników, bo nie mieściły się sensownie pod poprzednim biurkiem. Pod obecnym by się zmieściły, ale że wylądowały w piwnicy i nie tęsknię za nimi zbytnio, to raczej nie wrócą.
Po za tym główne funkcje życiowe MARKUSa w normie. Najbardziej wyraźne ślady użytkowania widać na zagłówku.
Nowości
Stacja dokująca
Zakup stacji dokującej lub czegoś podobnego to pomysł z czasów, kiedy jeden z kontrahentów, ze względów bezpieczeństwa, wymagał pracy na jego sprzęcie, a dla reszty klientów pracowałem używając własnego laptopa.
Mam do Was pytanko. Czy ktoś z Was przerabiał temat, korzysta lub korzystał z czegoś na kształt "uniwersalnej stacji…
Opublikowany przez Programista Na Swoim Piątek, 21 grudnia 2018
Irytowała mnie ciągła konieczność przepinania monitorów, kabla sieciowego, kamerki, myszki i klawiatury. Powiedziałem stanowcze: „raczej nie!” i znalazłem rozwiązanie. Postawiłem na i-tec USB 3.0/USB-C/Thunderbolt 3 Dual Display.
Dwa miesiące temu pytałem Was o coś na kształt uniwersalnej stacji dokującej, pod którą można by podłączać na zmianę dwa…
Opublikowany przez Programista Na Swoim Czwartek, 21 lutego 2019
Muszę przyznać, że to bardzo wygodne rozwiązanie. Co prawda aktualnie pozostał mi jeden laptop, ale możliwość podpięcia wszystkich urządzeń przy pomocy jednego kabla USB-C to bajka.
Laptop
Nad zmianą laptopa głowiłem się dosyć długo. Cały czas kręciłem się gdzieś wokół Delli. Zacząłem od XPS 13, przechodząc przez XPS 15, a ostatecznie kupiłem Precision 5530. Dziś nie ma już w sprzedaży modelu 5530, ale jego aktualnym odpowiednikiem byłoby coś takiego.
Czy kupiłbym go po raz drugi? Na pewno tak.
Nie potwierdzę, ani nie zaprzeczę żadnym narzekaniom na nietypowe umiejscowienie kamery (od modelu 5540 tego „problemu” już nie ma), klawiaturę, czy touchpad, ponieważ po prostu z nich nie korzystam. Laptop przez 90% czasu leży zamknięty, podłączony do stacji dokującej i służy mi za stację roboczą.
#PotrzebujęPorady
Jakiś czas temu pytałem Was o opinie na temat Della XPS-13, nad którego zakupem się zastanawiałem. W…
Opublikowany przez Programista Na Swoim Niedziela, 14 kwietnia 2019
Słuchawki z mikrofonem
Zakup słuchawek, nie ważne czy z mikrofonem, czy bez, to dla mnie zawsze traumatyczne przeżycie. Awaria sprawdzonych na własnym uchu słuchawek jest dla mnie prawie tak samo straszna jak oglądanie diabła Piszczałki w dzieciństwie dla innych. Tego nie da się opisać. Od ręki sprawdzam, czy produkują jeszcze ten sam model i jeśli tak, to kupuję co najmniej dwie pary.
Do biegania, czy codziennego użytku najbardziej upodobałem sobie dokanałowe. Do pracy i wygłuszenia otoczenia chciałem jednak spróbować czegoś innego. W tamtym momencie dowiedziałem się, że istnieje kategoria słuchawek „wokółusznych”, co bardzo mnie ucieszyło. W słuchawkach nausznych bowiem, nigdy nie mogłem wysiedzieć dłużej niż kilkanaście minut. A chciałem mieć coś, co pozwoliłoby mi komfortowo odciąć się od otoczenia nawet przez 8 godzin, gdyby zaszła taka potrzeba.
Cześć!
Poszukuję dobrego zestawu słuchawkowego do komputera z przeznaczeniem do rozmów konferencyjnych przez Skype itp….
Opublikowany przez Programista Na Swoim Piątek, 31 maja 2019
Melomanem nie jestem i nigdy nie przykładałem większej wagi do jakości dźwięku. Chociaż teraz, po użyciu kilku rodzajów słuchawek, potrafię usłyszeć różnicę. Podczas „przymierzania” zauroczył mnie model Sony WH-1000XM3. Nie chciałem jednak wydawać aż tak dużej sumy, choćby ze względu na to, że nie byłem pewien ile czasu dziennie w nich wytrzymam. Zdecydowałem się na tańszy model – Sony WH-CH700N. I naprawdę je polubiłem. Kto wie, być może kiedy przyjdzie konieczność wymiany, sięgnę po te z wyższej półki…
Biurko z regulacją wysokości
Główny prowodyr całego zamieszania związanego z powstaniem niniejszego artykułu. To właśnie po wymianie biurka stwierdziłem, że taki upgrade wymaga odrębnego wpisu. Postanowiłem spróbować trochę postać i trochę posiedzieć. Miałem zamiar zacząć od biurka BEKANT z IKEI…
Temat: biurko z elektryczną regulacją wysokości
Zastanawiam się nad zakupem biurka z regulacją wysokości. Pierwszy…
Opublikowany przez Programista Na Swoim Sobota, 30 maja 2020
…ale ostatecznie skończyło się na zamówieniu biurka na wymiar z firmy Motiondesk.
Dlaczego akurat tam?
Chyba mogę po prostu powiedzieć, że… „z lenistwa” 🙂
Biurko ustawione do pracy na siedząco
Pomysł wymiany biurka zmaterializował się niedługo po małym remoncie pokoju i dodaniu zabudowy meblowej. Stwierdziłem, że jak już mam kupić nowe biurko, to pod kolor reszty mebli. Po niewielkim researchu i krótkiej korespondencji z najpopularniejszymi firmami zajmującymi się sprzedażą biurek regulowanych albo stelaży do nich, okazało się, że tylko Motiondesk współpracuje z producentem blatów korzystającym z dokładnie tych samych płyt meblowych, z których powstała nasza zabudowa. Dzięki temu zarówno blat jak i stelaż otrzymałem z tego samego miejsca. I tu jest właśnie ten element „lenistwa” 🙂 Gdybym chciał zaoszczędzić nieco pieniędzy, a w zamian stracić znacznie więcej czasu mógłbym kupić sam stelaż, a blat zamówić z innego źródła.
Biurko ustawione do pracy na stojąco
Patrząc wyłącznie na ceny, oferowane rozwiązania i opinie kupujących, to żadna z wiodących firm z branży nie odstaje jakoś specjalnie od czołówki. Równie łatwo, a zarazem ciężko jest podjąć decyzję, z którego miejsca kupić. Wybrałem Motiondesk i na razie nie żałuję. Wręcz przeciwnie.
Jedyny minusik jaki mógłbym dać, to przestoje w komunikacji – czasami na odpowiedź na maila musiałem czekać nadspodziewanie długo. Nie wpłynęło to jednak w żaden sposób na tempo realizacji zamówienia. Dodatkowo, swoje biurko zamawiałem w czasie wakacyjno-pandemiczno-urlopowym, co może nieco tłumaczyć przestoje.
UPDATE z 2021-03-11: W ostatnim czasie, na grupie pojawił się wpis, który pokazuje, że panowie z MotionDesk czasami nie wyrabiają z realizacją zamówień.
Organizer na kable
Ogromnym plusem poprzedniego biurka był duży kanał przeznaczony do przechowywania przedłużacza i kabli. Takie rozwiązanie niezmiernie mi odpowiadało i tym razem również chciałem mieć coś podobnego. Większość firm oferujących biurka z regulacją wysokości oferuje również akcesoria do organizacji kabli. Podobnie jest z firmą Motiondesk.
Tak więc z tego samego „lenistwa” zamówiłem organizer na kable właśnie od nich. W tym przypadku okazało się ono zgubne, bo nie wymierzyłem wcześniej czy moja obecna listwa zasilająca wraz z zasilaczami i wtyczkami zmieści się w określonych wymiarach organizera. Nie zmieściła się.
W środę dotarło do mnie zamówione wcześniej biurko z regulacją wysokości. Wraz z nim dotarła również maskownica do…
Opublikowany przez Programista Na Swoim Sobota, 15 sierpnia 2020
Po dodatkowym przeszukaniu internetu kupiłem organizer na kable od firmy Mobiusdesk. Tym razem trafiłem bez pudła 🙂
Organizer na kable z listą zasilającą i zasilaczem do laptopa
UWAGA! UWAGA! Z kodem programistanaswoim5
zakupy w Mobiusdesk do końca października 2020 roku taniej o 5%. Idealna okazja żeby zgarnąć podobny organizer lub… cokolwiek innego 🙂
Uchwyty do kabli
Większość wszechobecnych kabli ogarnąłem przy pomocy wspomnianego organizera oraz zaczepów na kable, w które wyposażony jest uchwyt do monitorów. Kable zasilające i sterujące biurkiem przykleiłem uchwytami na kable dostarczonymi w komplecie. Pozostawało rozwiązać problem spadania kabli, które przez większość czasu spoczywają na biurku.
W moim przypadku był to kabel zasilający laptopa, kabel stacji dokującej oraz kabel do ładowania telefonu. Dwa pierwsze są przez większość czasu podłączone do laptopa. Kiedy jednak potrzebowałem je odłączyć, często „uciekały” z blatu zmuszając mnie do rzeczy, której najbardziej nie lubi mój tata – do schylania się 😉
Szukałem, szukałem, szukałem… opcji jest sporo i dlatego… nie zdecydowałem się na żadną 🙂 Użyłem tego co miałem pod ręką. Mianowicie, kilka tygodni wcześniej kupiłem małe i średnie uchwyty, żeby uporządkować kable biegnące wzdłuż ścian. Zostało mi kilka średnich. Dwa z nich przykleiłem do krawędzi blatu i sprawa ogarnięta. Uchwyty są przezroczyste, rozwiązanie jest prawie niewidoczne. Polecam!
Uchwyt do kabli trzymający kabel zasilający do laptopa oraz kabel do stacji dokującej
Uchwyt do kabli trzymający kabel do ładowania telefonu
Wieszak na słuchawki
Wśród akcesoriów do biurek z regulacją wysokości można również spotkać uchwyty podblatowe do powieszenia słuchawek. Element, który od razu wpadł mi w oko. Jako osoba przedkładająca klejenie ponad wiercenie postanowiłem poszukać lżejszego rozwiązania, gdyż te oferowane przez firmy produkujące biurka są zazwyczaj metalowe. Kupiłem taki i jest dla mnie perfekt 🙂
Dwie pary słuchawek wiszące na wieszaku
Kontenerek pod biurko
Początkowo chciałem kupić gotową komodę. W pierwszej kolejności sprawdziłem co oferuje IKEA. Byłem już o krok od kupienia w ciemno jednego z kontenerków, lecz tym razem nie popełniłem błędu, który popełniłem z organizerem do kabli – postanowiłem najpierw kupić biurko, złożyć je, wymierzyć i sprawdzić, czy wybrana komoda w ogóle mi się tam zmieści. Prokrastynacja w tym przypadku była całkowicie słuszna.
W teorii bowiem, kiedy mierzyłem „w powietrzu”, wszystko powinno się zmieścić. W praktyce okazało się jednak, że nie można wymierzać szafki pod sam blat, bo przecież stelaż zajmuje dodatkową przestrzeń. Dodatkowo, przy blacie z tak zaokrąglonymi rogami nie da się rozsunąć stelaża na maksa bo wystawałby on poza zaokrąglenia rogów. Kurczy się więc przestrzeń na nogi i ewentualną szafkę.
Ostatecznie kontenerek zamówiłem „pod wymiar” u lokalnego stolarza. Nie wyszło dużo drożej od cen gotowców, a w zamian mogłem dobrać kolory pasujące do biurka i reszty otoczenia.
Podsumowanie
To tyle ode mnie. Jeżeli któryś z wyżej wymienionych elementów przypadł Ci do gustu i chciał(a)byś dowiedzieć się o nim więcej, to śmiało pytaj w komentarzach poniżej – chętnie rozwinę temat. Z drugiej strony, jeśli to Ty masz pomysł na jakieś usprawnienia, to również chętnie o nich poczytam. A gdybyś miał(a) ochotę podzielić się zdjęciem swojego setupu, to prześlij do mnie, a ja wrzucę je do dedykowanego wpisu 🙂
Bądź na bieżąco!
Podobają Ci się treści publikowane na moim blogu? Nie chcesz niczego pominąć? Zachęcam Cię do subskrybowania kanału RSS, polubienia fanpage na Facebooku, zapisania się na listę mailingową:
lub śledzenia mnie na Twitterze. Generalnie polecam wykonanie wszystkich tych czynności, bo często zdarza się tak, że daną treść wrzucam tylko w jedno miejsce. Zawsze możesz zrobić to na próbę, a jeśli Ci się nie spodoba – zrezygnować
Dołącz do grup na Facebooku
Chcesz więcej? W takim razie zapraszam Cię do dołączenia do powiązanych grup na Facebooku, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje na poruszane tutaj tematy, możesz podzielić się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami, a przede wszystkim poznasz ludzi interesujących się tą samą tematyką co Ty.
W grupie Programista Na Swoim znajdziesz wiele doświadczonych osób chętnych do porozmawiania na tematy krążące wokół samozatrudnienia i prowadzenia programistycznej działalności gospodarczej. Vademecum Juniora przeznaczone jest zaś do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat życia, kariery i problemów (niekoniecznie młodego) programisty.
Wesprzyj mnie
Jeżeli znalezione tutaj treści sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją działalność online, to zobacz na ile różnych sposobów możesz to zrobić. Niezależnie od tego co wybierzesz, będę Ci za to ogromnie wdzięczny.
Na wsparciu możesz także samemu zyskać. Wystarczy, że rzucisz okiem na listę różnych narzędzi, które używam i polecam. Decydując się na skorzystanie z któregokolwiek linku referencyjnego otrzymasz bonus również dla siebie.
Picture Credits
Część obrazków skopiowałem z poprzedniego artykułu, a reszta pochodzi z mojego prywatnego archiwum.
18 listopada 2021 at 07:49
Świetna organizacja i przede wszystkim świadomość, że miejsce pracy ma w niej pomagać a nie rozpraszać.
Polecam odwiedzić w wolnej chwili oczywiście, dwie strony:
http://www.fellowes.pl i http://www.ergotest.pl
Życzę tylko efektywnej pracy 🙂
18 listopada 2021 at 07:58
Dzięki! Na co dzień jest nieco bardziej zabałaganione 😉
5 listopada 2021 at 10:50
Artykuł jak manna z nieba 😀 organizuje się właśnie w domu – na nowo – i na pewno coś zaczerpnę od Ciebie – dzięki !
5 listopada 2021 at 11:30
Wrzuć potem zdjęcie efektu końcowego 🙂
5 maja 2021 at 12:48
Cały czas nie wiedziałem co zrobić z słuchawkami, teraz już wiem, że trzeba zamówić taki wieszak jak Ty 🙂 Też szukałem kogoś kto zrobi mi blat pod mój wymiar i nawet zastanawiałem się nad biurkiem od motiondesk, ale koniec końców padło na blat z litego drewna od conwork. Póki co mogę polecić. Idę zamawiać wieszak na słuchawki 😀
5 maja 2021 at 12:52
Cieszę się, że zainspirowałem 🙂 Daj później znać jak Ci się to sprawdzi. Ja jestem zadowolony.
9 stycznia 2021 at 12:10
Nie wiem jak można w latach 20 XXI wieku pracować na monitorze z tak niskim DPI, 4k mam przy takiej wielkości matrycy i zdecydowanie polecam.
13 stycznia 2021 at 08:03
Ja nie widzę problemu 🙂 Być może gdybym się przesiadł na coś nowszego, to różnicę bym zobaczył. Ale dopóki wszystko działa, to nie ruszam 🙂
29 grudnia 2020 at 13:30
Powiedz mi, ten kolor blatu, który używasz jak się nazywa w ich zestawieniu? Sam się przymierzam do zakupu Motiondeska i przypadł mi do gustu wygląd Twojej konfiguracji.
29 grudnia 2020 at 15:35
Cieszę się, że Ci podpasowało 🙂
Blat jest zrobiony z płyty D3316 SD Dąb Helsinki (Carmen).
27 stycznia 2021 at 13:23
Właśnie przyjechało, bawię się montażem 🙂 Powiedz mi, mam podobne wymiary, jak szeroko rozsunąłeś podstawę? Tj. ile cm od krawędzi biurka kończy się stelaż z każdej strony?
28 stycznia 2021 at 07:46
Ja rozsuwałem prawie na maksa. 3,5 cm zostało do krawędzi. Wybacz, nie zauważyłem wcześniej komentarza – od jakiegoś czasu Disqus nie przysyła mi powiadomień o nowych :/
PS. Daj później znać jak wrażenia 🙂
26 listopada 2020 at 09:14
Ten wpis przydał się przy okazji organizacji przestrzeni biurowej w domu.
Zastanawiałem się nad biurkami regulowanymi i podobnie jak Ty, rozwazalem Ikea bekant i MotionDesk. O ile Ikea miala na miejscu, o tyle z MotionDesk trzeba było czekać 10+ dni. Wybrałem Ikea Bekant – 160 x 80 i jestem z niego zadowolony. brakuje np. pamięci odnośnie pozycji (choćby sterowania z poziomu aplikacji mobilnej ;-))
26 listopada 2020 at 14:37
Good for you 🙂 Daj znać jak wrażenia po dłuższym czasie użytkowania bez zapamiętanych pozycji. U mnie to była druga wersja biura, więc nie miałem ciśnienia jeżeli chodzi o czas 🙂
26 listopada 2020 at 15:30
ustawiam, jak mi pasuje. ale najczesciej – poki co – pracuje na siedząco.
25 listopada 2020 at 20:28
Jak oceniasz słuchawki po dłuższym czasie? Mikrofon sprawuje się dobrze? Nie zbiera głosów z pokoju obok? Nie słyszysz swojego głosu w słuchawkach? Zdarzają się zerwania połączenia podczas pracy?
25 listopada 2020 at 22:31
Słuchawki oceniam bardzo pozytywnie.
Mikrofon sprawuje się dobrze – chyba nikt „po drugiej stronie” do tej pory nie narzekał 🙂
Ale głosy z pokoju obok potrafi zebrać, to chyba jednak „problem” wszystkich niekierunkowych mikrofonów… Czy się mylę?
Swojego głosu w słuchawkach nie słyszę i nigdy nie słyszałem.
Zerwanych połączeń również brak 🙂
26 listopada 2020 at 08:54
Dzięki wielkie za odpowiedź 🙂 Zdecydowana większość opinii jakie o nich widziałem odnosiła się do jakości dźwięku, a mi akurat bardziej zależało na jakości rozmów
30 września 2020 at 19:31
Fajne to biurko 🙂 Czy ten mechanizm regulacji wysokości ma jakieś zabezpieczenie przed dziećmi? W Bekancie z IKEI podoba mi się ten kluczyk, bez którego regulacja wysokości nie działa. Czy biurko z Motiondesk ma coś podobnego? Bekantowi za to brakuje pamięci wysokości, coś co oferuje Motiondesk. Korzystasz z tej opcji w swoim biurku? Dobrze się to spisuje? Z góry dzięki!
30 września 2020 at 20:34
Dzięki 🙂
Zabezpieczeń przed dziećmi brak. A faktycznie, takie podnoszenie i opuszczanie to fajna zabawa 😉 W Motiondesk nie ma chyba nawet czegoś takiego w opcjonalnych elementach. Przyznam szczerze, że dopiero teraz zwróciłem na ten kluczyk uwagę.
Jeżeli chodzi o pamięć wysokości, to jak najbardziej używam. Praktycznie od razu po zakupie dopasowałem i zapamiętałem sobie wysokość do siedzenia oraz stania i od tego czasu przyciski 1 i 2 są jedynymi, których używam. Mam w planach potestować taki stołek/taboret do siedzenia/stania, więc przyda się jeszcze jeden przycisk.
Brak tego zapamiętywania w przypadku biurka tego typu nie byłby bardzo uciążliwy, bo ma ono dodatkowo wyświetlacz, który pokazuje aktualną wysokość w trakcie regulacji.
Nie wiem jednak jak to się sprawdza w przypadku Bekanta, który wyświetlacza nie ma. Pamiętam, że kiedy pytałem o opinie, to niektórzy radzili sobie rysując linie na ścianie za biurkiem, żeby wiedzieć dokąd podwyższyć/obniżyć 🙂
1 października 2020 at 12:50
Potrzeba matką wynalazku 🙂 Dzięki za więcej informacji o biurku. Nie obczaiłem, że panel regulacji ma dodatkowo wyświetlacz – przydatny bajer, ale też dodatkowa zachęta dla dziecka do powciskania sobie guziczków 😀 Mam już wszystkie informacje. Nie ma biurka idealnego, decyzja nie będzie łatwa. Dzięki raz jeszcze i pozdrowionka!
28 września 2020 at 06:48
Hej, niezłe stanowisko! Mam kilka spostrzeżeń:
1. Dlaczego nie korzystasz z nóżek w klawiaturze? (K350 budzi wspomnienia :)) Zrezygnowałem z niej na rzecz MS Sculpt ze względu na to ile miejsca z prawej strony kradnie klawiatura numeryczna. Prawy bark mnie bolał od sięgania do myszy.
2. Krzesła z IKEI nie mają za dużo opcji regulacji, polecam Ioo WS KMD31
3. Kable za monitorami wołają o uporządkowanie.
4. Słuchawki z UC polecam Plantronics Voyager Focus – B825, co ciekawe bardzo dobrze radzą sobie z muzyką.
28 września 2020 at 09:13
Dzięki! Twoje również niczego sobie 🙂
Odpowiadając:
1. Z nóżek nie korzystam bo tak wygodnie jest moim nadgarstkom 🙂 Właśnie ze względu na klawiaturę numeryczną kusi mnie ten Sculpt… Jak wrażenia?
2. Obserwując ostatnio blog Zdrowy Programista zacząłem zdawać sobie sprawę, że to na czym się siedzi nie ma aż tak dużego znaczenia, jak to na czym się siedzi. Po za tym ten Markus cały czas mi odpowiada… być może dlatego, że na „lepszym” jeszcze nie siedziałem 😉
3. Zazwyczaj siedzę przed monitorami. Tam nie dochodzą żadne wołania ze strony kabli. A po podłodze się nie walają 🙂
4. Tak jak pisałem – nie lubię nausznych.
28 września 2020 at 11:40
Klawiatura (jak każda inna) wymaga przyzwyczajenia. Na początku strzałki najwięcej sprawiały problemu, bo są zbite w blok z innymi klawiszami. Z czasem minęło. W K350 doceniałem fajny układ Delete, Insert, etc., ale w Sculpt też jest spoko (w pionie, ułożone logicznie). Bardzo mi odpowiada niski skok klawiszy, w K350 po 10 latach wkurzało mnie to ile siły trzeba włożyć w każdego klawisza, jednocześnie stała się głośna.
Dla mnie największą zmianą w ergonomii jest mysz z tego zestawu, wielka jak ziemniak, ale dłoń jest naturalnie ułożona, jak na kobiecej piersi. Jak teraz sprawdzam inne myszy, które wymuszają skręt dłoni na płasko do podłoża to aż mnie boli na samą myśl 🙂
Sculpt udało mi się odkupić od kolegi za 120zł 🙂
Co do fotela, to tak jak piszesz. Dopóki nie poczujesz lepszego to jest OK, dla mnie nie ma już powrotu. Kolega co miał problemy z kręgosłupem nie chciał dać się przekonać, po pół roku ględzenia wymiękł, kupił i po trzech dniach poczuł się lepiej. Magia.
20 września 2020 at 09:05
@prondzyn:disqus , czy możesz podać wymiary blatu swojego biurka – szczególnie interesuje mnie grubość? Z tego co widzę wybrałeś grubszy wariant, czy jesteś z tego zadowolony?
Pozdrówka
20 września 2020 at 15:51
Wymiary blatu, to 140 cm na 70 cm.
Grubość 28 mm.
Wziąłem ten grubszy z dwóch powodów.
1. W poprzednim biurku miałem blat, który miał jakieś 40-50 mm.
2. Chodziło mi również o efekt wizualny – 28 mm IMHO bardziej pasuje do tego solidnego stelaża.
Na razie jestem bardzo zadowolony 🙂
20 września 2020 at 16:08
Dzięki za info! 🙂 Tak się złożyło że myślę o blacie dokładnie w tych samych wymiarach 🙂 więc teraz sobie moge nawet wizualnie porównać jak wygląda w rzeczywistości. Tez zastanawia mnie grubszy blat, bo ten standardowy optycznie moze wygladac malo solidnie, to jest standardowa grubość płyt meblowych.
20 września 2020 at 16:21
Dokładnie. Ta „najbardziej standardowa” jest 18 mm, ale 28 mm to również nic dziwnego. Powodzenia w zakupach! 🙂
18 września 2020 at 16:35
Nie podoba mi się estetyka myszki, klawiatury i monitorów, reszta jak najbardziej.
Osobiście wybrałem w tych kategoriach:
Myszka Mx Master 3
Klawiatura A4 Tech KV-300H
Monitor LG 34UC79G-B 34”
Produkty po prostu ładne i funkcjonalne, ale to może spaczenie przez fakt posiadania Maca, trochę się gust zmienia na rzeczy proste i miłe dla oka. Chociaż też myślę o zmianie klawiatury na bezprzedowową żeby zmniejszyć liczbę kabli i może kiedyś monitor na 49 cali, bo 34 tylko zwiększyło głód na więcej.
Co do słuchawek… Próbowałem swego czasu Sony WH-1000XM2, ale zwróciłem po tygodniu testów, fakt noszenia okularów do pracy przy komputerze sprawiał że bardzo męczyły i nie byłem w stanie wytrzymać dłużej niż 3h, a nawet po takim czasie zdejmowałem je i czułem się już padnięty, ledwie byłem w stanie myśleć. Wymieniłem je na Bose QC II, o wiele wygodniejsze i nie miały tego samego problemu, ale szybko okazało się, że do rozmów się nie nadają.
Generalnie to jest spory problem ze słuchawkami z AC (AirPods Pro też testowałem), mikrofon do rozmów albo jest za słaby, albo zbiera wszystko z otoczenia, albo jedno i drugie, więc odpadają calle z biura czy chociażby z domu gdy obok leci coś w TV itd. Jestem zaskoczony, że nawet topowe modele nie niwelują tego problemu.
Skończyło się tym że Bose zostawiłem sobie do pracy w skupieniu, do rozmów kupiłem HyperX Cloud Flight, sprawdzają się świetnie a z racji tego, że łączą się radiowo do kostki USB nie ma problemów z parowaniem ich ze sprzętami przez BT, a wiadomo jak sobie radzi z tym Windows na którym też niestety zdarza mi się pracować.
19 września 2020 at 07:07
Co do estetyki – kwestia gustu 😉 dlatego nie polemizuję. Dla mnie mają przede wszystkim „robić robotę” i żeby przy tym nie było problemów z nadgarstkami.
Jeżeli chodzi o słuchawki, to też pracuję w okularach. Nie odczułem podobnych problemów. Ale to też pewnie kwestia kształtu czaszki, czy uszu… czy nie wiem czego 🙂