Jeżeli systematycznie odwiedzasz mój blog, to być może już wcześniej zauważył[a|e]ś pojawienie się pięciu rankingów produktów finansowych. Od kilku tygodni można je znaleźć w menu głównym, w zakładce [Przedsiębiorczość] >> [Księgowość i finanse] >> [TUTAJ]. Dzisiaj chciałbym zaprezentować je oficjalnie.

Współpraca z LiveSmarter.pl

Dzięki współpracy z Michałem Pałką, twórcą bloga LiveSmarter.pl, mam możliwość udostępnienia Ci porównywarki:

Michał od kilku lat prześwietla na swoim blogu praktycznie wszystkie promocje organizowane przez banki, przedstawia najświeższe oferty lokat bankowych, a także dostarcza wiele innych ciekawych informacji na pokrewne tematy.

Co to ma wspólnego z tematyką bloga?

Więcej niż mogłoby się wydawać. Po lekturze wpisu na temat kwartalnego rozliczania podatków wiesz już, że pieniądze, które czekają na przelew do urzędu skarbowego nie powinny leżeć i odpoczywać, ale ciężko (albo chociaż trochę) pracować 🙂 Do tego celu idealnie nadają się krótkoterminowe lokaty bankowe lub jeszcze lepiej konta oszczędnościowe.

Patrząc na wysokość oprocentowania dzisiejszych depozytów (maksimum to 3,5-4%) możesz mieć wrażenie, że gra kompletnie nie jest warta świeczki. Nie będę Cię w tym miejscu przekonywał, że nie jest to prawdą. W zamian polecam lekturę książki Finansowy Ninja autorstwa Michała Szafrańskiego, twórcy bloga JakOszczedzacPieniadze.pl. Tam znajdziesz wyjaśnienie dlaczego jednak warto, a oprócz tego całą masę przydatnych informacji na wiele pokrewnych tematów.

Po przeczytaniu artykułu na temat firmowych kont bankowych wiesz zapewne, że istnieją takie okoliczności, które pozwalają w ogóle nie posiadać konta, żeby prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą. Nie mniej jednak, czy wyobrażasz sobie życie w dzisiejszych czasach bez konta bankowego? Jeśli więc poszukujesz idealnego konta dla Twojej działalności, to zapraszam do zapoznania się z rankingiem kont firmowych. Pamiętaj jednak, że w polskim prawie nie ma żadnego wymogu, zakładania specjalnego konta, nazywanego przez banki firmowym. Równie dobrze możesz korzystać ze zwykłego konta osobistego.

W pakiecie otrzymałem również ranking kart kredytowych. Upubliczniam go, mimo tego, że karty nie są bezpośrednio związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Przestrzegam jednak, że karty kredytowe powinny być używane mądrze i polecam je jedynie osobom rozważnym i zdyscyplinowanym finansowo.

Co ja z tego mam?

Część z ofert wyświetlanych w porównywarkach zawiera linki afiliacyjne. Gdy zdecydujesz się skorzystać z którejś z nich, to ja w zamian za to dostanę od banku (czy innej instytucji finansowej, z której pochodzi dany produkt) drobną sumę pieniędzy przybliżającą mnie nieznacznie do mozolnie ciułanego miliona 😉 Tyle. Nie namawiam. Sam(a) wiesz co w danym momencie jest dla Ciebie najlepsze. Ale jeśli to „coś” znajdziesz właśnie w porównywarce na blogu i skorzystasz z oferty, to będę jak najbardziej wdzięczny 🙂

Co Ty z tego masz?

Przede wszystkim dostęp do ciągle aktualizowanego rankingu najpopularniejszych produktów finansowych. Dzięki temu możesz w dowolnym momencie sprawdzić, czy pojawiło się coś godnego uwagi dla Ciebie. Co więcej, przy części ofert są zaznaczone bonusy (spójrz na poniższy przykładowy obrazek), które bank oferuje w zamian za skorzystanie z konkretnej promocji i spełnieniu dodatkowych warunków.

Czasami bonusy są bardzo atrakcyjne, a warunki ich otrzymania proste do spełnienia. Do tej pory można było zgarnąć choćby gotówkę, vouchery, telefony, czy tablety. Czemu więc nie skorzystać z takiej promocji, gdy i tak planujesz założenie konta, czy wyrobienie karty kredytowej? Niech chociaż raz to bank zapłaci Tobie 😉

Widzisz błąd? Daj znać!

Na koniec mam prośbę. Jeśli przeglądając którykolwiek z rankingów zauważysz błąd związany z konkretną ofertą lub działaniem samej porównywarki, to daj mi proszę znać. Może być w komentarzu poniżej lub mailowo, jeżeli wolisz. Ja przekażę informację od Ciebie dalej i dzięki temu całość będzie mogła działać jeszcze sprawniej.

Bądź na bieżąco!

Podobają Ci się treści publikowane na moim blogu? Nie chcesz niczego pominąć? Zachęcam Cię do subskrybowania kanału RSS, polubienia fanpage na Facebooku, zapisania się na listę mailingową:
Uwaga! Jeżeli w ciągu 24-godzin od zapisania się na listę mailingową nie otrzymasz wybranego przez siebie prezentu to skontaktuj się ze mną.

Zgoda? Zapisując się do newslettera wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci starannie wyselekcjonowanych informacji marketingowych. Powyższe dane są przechowywane w systemie MailChimp i nie są udostępniane nikomu więcej.

lub śledzenia mnie na Twitterze. Generalnie polecam wykonanie wszystkich tych czynności, bo często zdarza się tak, że daną treść wrzucam tylko w jedno miejsce. Zawsze możesz zrobić to na próbę, a jeśli Ci się nie spodoba – zrezygnować :)

Chcesz więcej? W takim razie zapraszam Cię do dołączenia do powiązanych grup na Facebooku, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje na poruszane tutaj tematy, możesz podzielić się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami, a przede wszystkim poznasz ludzi interesujących się tą samą tematyką co Ty.

W grupie Programista Na Swoim znajdziesz wiele doświadczonych osób chętnych do porozmawiania na tematy krążące wokół samozatrudnienia i prowadzenia programistycznej działalności gospodarczej. Vademecum Juniora przeznaczone jest zaś do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat życia, kariery i problemów (niekoniecznie młodego) programisty.

1 000 000 zł

Milion złotych. Tak, milion złotych. Milion złotych to cel, który sobie postawiłem jakiś czas temu. Chcę zarobić milion złotych na tym blogu. Do tej pory zebrało się 37 102,41 zł, więc jak widzisz jest już co pokazać, ale do celu nadal sporo brakuje. Jeszcze nie wiem do końca jak, ale to zrobię. Na pewno nigdy nie będę pobierał żadnych opłat za dostęp do treści, bo tymi chcę się po prostu dzielić.

Wysoko ponad ten milion stawiam na szerzenie wiedzy i dotarcie do jak największej liczby osób. I tu mam prośbę do Ciebie: jeśli uważasz, ten artykuł za wartościowy, to udostępnij go proszę swoim znajomym. Przy lewej lub dolnej (na małych wyświetlaczach) krawędzi ekranu znajdziesz przyciski, które Ci to ułatwią. Jeżeli ich nie widzisz, to najprawdopodobniej zostały zablokowane przez Twój program do blokowania reklam. Niezależnie od tego, czy prześlesz ten wpis dalej, czy nie, to ja i tak dziękuję Ci serdecznie za doczytanie do tego miejsca! Do przeczytania niebawem.

PS. Jeśli mój blog przypadł Ci do gustu tak bardzo, że chciał(a)byś mi się w jakiś sposób odwdzięczyć, to mam dla Ciebie kilka ciekawych propozycji, z których możesz skorzystać. Szczególnie gorąco zachęcam do wsparcia poprzez serwis Patronite, ale jeżeli zdecydujesz się na którąkolwiek z wymienionych opcji, to serdecznie Ci za to DZIĘKUJĘ!

Picture Credits
Tribute to Patrons