Pół roku temu opublikowałem artykuł, w którym porównałem formy opodatkowania dostępne dla programisty. Dzisiaj, ze względu na to, że termin ewentualnej zmiany sposobu opodatkowania na kolejny rok zbliża się wielkimi krokami (masz na to czas do 20 stycznia), postanowiłem zaprezentować Ci algorytm wyboru formy opodatkowania w postaci prostego diagramu.

Poniższa grafika (wersję PDF znajdziesz tutaj) powinna podpowiedzieć Ci jaki wybór będzie dla Ciebie najkorzystniejszy.

algorytm wyboru formy opodatkowania

Algorytm wyboru formy opodatkowania

Jeżeli jednak nie jesteś w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na któreś z powyższych pytań, to zachęcam Cię do przeczytania całego artykułu na temat wyboru formy opodatkowania. Ten powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jeśli Twoja sytuacja finansowa jest bardziej skomplikowana to polecam skontaktować się z profesjonalnym biurem podatkowym, które specjalizuje się w optymalizacjach podatkowych. Tam na pewno uzyskasz niezbędną pomoc.

Zachęcam Cię do dalszego obserwowania mojego bloga poprzez: polubienie fanpage na Facebooku, subskrypcję kanału RSS, zapisanie się na listę mailingową:lub śledzenie mnie na Twitterze. Dzięki temu na pewno niczego nie pominiesz.

Chcesz więcej? W takim razie zapraszam Cię do dołączenia do dedykowanej grupy na Facebooku, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje na poruszane tutaj tematy, możesz podzielić się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami, a przede wszystkim poznasz ludzi interesujących się tą samą tematyką co Ty.

1 000 000 zł

Milion złotych. Tak, milion złotych. Milion złotych to cel, który sobie postawiłem jakiś czas temu. Chcę zarobić milion złotych na tym blogu. Do tej pory zebrało się 3372,83 zł, więc jak widzisz jeszcze trochę brakuje. Jeszcze nie wiem do końca jak, ale to zrobię. Na pewno nigdy nie będę pobierał żadnych opłat za dostęp do treści, bo tymi chcę się po prostu dzielić.

Wysoko ponad ten milion stawiam na szerzenie wiedzy i dotarcie do jak największej liczby osób. I tu mam prośbę do Ciebie: jeśli uważasz, ten artykuł za wartościowy, to udostępnij go proszę swoim znajomym. Przy lewej lub dolnej (na małych wyświetlaczach) krawędzi ekranu znajdziesz przyciski, które Ci to ułatwią. Jeżeli ich nie widzisz, to najprawdopodobniej zostały zablokowane przez Twój program do blokowania reklam. Niezależnie od tego, czy prześlesz ten wpis dalej, czy nie, to ja i tak dziękuję Ci serdecznie za doczytanie do tego miejsca! Do przeczytania niebawem.

PS. Jeśli mój blog przypadł Ci do gustu tak bardzo, że chciał(a)byś dorzucić swoją cegiełkę do wspomnianego miliona bez wydawania dodatkowych pieniędzy, to wystarczy, że skorzystasz z któregoś z przewijających się tutaj linków afiliacyjnych. Rzuć także okiem na ciągle uzupełnianą stronę zestawiającą najlepsze kursy programistyczne na portalu Udemy, a poszukując atrakcyjnego konta firmowego, osobistego, oszczędnościowego, czy ciekawej lokaty bankowej, przyjrzyj się odpowiedniemu rankingowi i skorzystaj z wybranej oferty poprzez moją stronę. Dziękuję!

Picture Credits