Kolejne trzy miesiące za nami. Czas na nowe podsumowanie przeczytanych przeze mnie książek. Poprzednie znajdziesz tutaj.
Sierżant Cuff
Jedna z superprodukcji Audioteki. Sięgnąłem po nią nieco „w ciemno”, bo wiedziałem, że Audioteka potrafi zrobić dobre słuchowisko. Nie zawiodłem się, chociaż nie spodziewałem się aż tak komediowej komedii kryminalnej 🙂 Do twórczości Doyle’a nieco brakuje, ale mimo tego warto odsłuchać. Lektura łatwa wpadająca w ucho, więc nadaje się idealnie jako „tło” w trakcie biegania, czy sprzątania.
Sierżant Cuff 2
Druga część przygód sierżanta Cuffa. Może nieco bardziej zakręcona, niż pierwsza, ale jakością bardzo zbliżona. Powiedzmy 4 na 5. Na pewno nie zniechęciła mnie do słuchania kolejnych historii, o ile takowe się pojawią.
Zapiski z Królestwa
Podtytuł: 50 niesamowitych opowieści o angielskim futbolu
Bardzo przyjemna lektura (również audio). Powinna przypaść do gustu szczególnie fanom angielskiej piłki kopanej. Najbardziej spodobało mi się to, że tytułowe opowieści, to nie tabloidowe historyjki o obecnych gwiazdach, ale naprawdę nieoczywiste historie z różnych momentów życia brytyjskiego futbolu.
Wiedźmin. Kompendium o świecie gier
Naprawdę solidne kompendium. Jedynie format mógłby być mniejszy – ciężko się ją czyta „do poduszki” 😉 Z kolei wydanie papierowe jest tak ładne, że szkoda kupować ebooka… ach te problemy pierwszego świata 😀
W każdym razie, wracając do sedna, książkę polecałbym szczególnie osobom, które nie chcą zabierać się za czytanie twórczości Andrzeja Sapkowskiego (tylko niby dlaczego? 🤔), ale ze względu na gry chciałby bliżej poznać historię Geralta oraz wiedźmińskiego świata.
Narrenturm
Seria: Trylogia husycka
Mawiają, że Andrzej Sapkowski uczył się pisać tworząc wiedźmiński świat, a Trylogia husycka to jego dzieło życia. Zaiste, po przesłuchaniu pierwszego tomu muszę przyznać, że jest to dzieło bardzo dobre. Niemniej, brakuje mi w nim jednej osoby… Geralta 🙂 Nie zniechęciło mnie to jednak do sięgnięcia po kolejną część, tuż po przesłuchaniu pierwszej. Wręcz przeciwnie – superprodukcja w wersji audio tylko do tego zachęca.
Boży bojownicy
Seria: Trylogia husycka
Zwracam honor. Superprodukcja wymiata. Autor również wymiótł. Jeżeli poczyta o faktycznych wydarzeniach opisanych w książce i pomyśli o tym w jaki sposób Andrzej Sapkowski wplótł w owe wydarzenia bogaty wachlarz postaci fikcyjnych, to po prostu kopara opada i chce się więcej. Dobrze, że została jeszcze jedna część 🙂
Lux perpetua
Seria: Trylogia husycka
Jedyne do czego mogę przyczepić się w trzeciej części to ilość intryg, knucia za plecami innych i próby przeforsowania swojej racji. Niemniej jednak cała trylogia, to naprawdę wciągająca historia. Konsumując dzieła Andrzeja Sapkowskiego za każdym razem stwierdzam to samo – że to jest gotowy scenariusz na film. Ciekawe, czy ktoś podejmie się wyzwania zekranizowania Trylogii husyckiej. IMHO, przy dobrym podejściu, mógłby to być ten sam poziom rozmachu, co w Grze o Tron.
Ostatnie życzenie
Seria: Saga o wiedźminie
Po roku powróciłem do wiedźmińskich opowiadań. Niezmiennie ❤️
Wiedźmin. Historia fenomenu
Podtytuł: O bohaterze z Polski, który podbił świat
W wielu recenzjach można znaleźć, że to „mogła być dobra książka”… Dla mnie to jest dobra książka. Pełna miłości autora do wiedźmińskiego świata, przedstawiająca historię dzieł powstałych wokół twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Doceniam, polecam przeczytać i samemu ocenić.
Podsumowanie
To tyle. A Tobie co ciekawego udało się ostatnio przeczytać? Podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach poniżej.
Bądź na bieżąco!
Podobają Ci się treści publikowane na moim blogu? Nie chcesz niczego pominąć? Zachęcam Cię do subskrybowania kanału RSS, polubienia fanpage na Facebooku, zapisania się na listę mailingową:
lub śledzenia mnie na Twitterze. Generalnie polecam wykonanie wszystkich tych czynności, bo często zdarza się tak, że daną treść wrzucam tylko w jedno miejsce. Zawsze możesz zrobić to na próbę, a jeśli Ci się nie spodoba – zrezygnować
Dołącz do grup na Facebooku
Chcesz więcej? W takim razie zapraszam Cię do dołączenia do powiązanych grup na Facebooku, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje na poruszane tutaj tematy, możesz podzielić się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami, a przede wszystkim poznasz ludzi interesujących się tą samą tematyką co Ty.
W grupie Programista Na Swoim znajdziesz wiele doświadczonych osób chętnych do porozmawiania na tematy krążące wokół samozatrudnienia i prowadzenia programistycznej działalności gospodarczej. Vademecum Juniora przeznaczone jest zaś do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat życia, kariery i problemów (niekoniecznie młodego) programisty.
Wesprzyj mnie
Jeżeli znalezione tutaj treści sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją działalność online, to zobacz na ile różnych sposobów możesz to zrobić. Niezależnie od tego co wybierzesz, będę Ci za to ogromnie wdzięczny.
Na wsparciu możesz także samemu zyskać. Wystarczy, że rzucisz okiem na listę różnych narzędzi, które używam i polecam. Decydując się na skorzystanie z któregokolwiek linku referencyjnego otrzymasz bonus również dla siebie.
Picture Credits
Dodaj komentarz