W ostatnich trzech miesiącach nie zebrało się zbyt dużo książek. Sam nie wiem dlaczego. Być może przyczynił się do tego sezon wakacyjny? Ciężko stwierdzić. Tak, czy inaczej zapraszam do przejrzenia krótkiej listy książek, które ostatnio przeczytałem.
Jamie Vardy: From Nowhere, My Story
Fajna książka. Nie ma tu kariery zaplanowanej od A do Z, czy szkółek piłkarskich od najmłodszych lat. Jest historia o niepokornym człowieku, który po prostu chciał grać w piłkę.
Nie będę zdradzał zbyt wiele.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się dlaczego wódka na Skittlesach nie wpływa najlepiej na proces rehabilitacji zawodnika, to polecam przeczytać książkę samodzielnie 🙂
Nomadland
Podtytuł: W drodze za pracą
Ciekawa opowieść o współczesnych nomadach z USA, których do nomadyzmu zmusiła sytuacja życiowa. Mnie najbardziej zaintrygowało jak na tym zjawisku zyskiwał (a może nadal zyskuje) Amazon.
Alex Ferguson. Być liderem
Jeżeli Sztuka wojny Sun Tzu może być uznawana za uniwersalny poradnik zarządzania przedsiębiorstwem, to Alex Ferguson. Być liderem powinna stać tuż obok niej. Oprócz uniwersalnych aspektów wokół prowadzenia firmy, kibice Manchesteru United (oraz Premier League) znajdą wiele smaczków i ciekawostek z historii klubu oraz ligi.
Fajnie się złożyło, ponieważ słuchałem tę książkę, przed, w trakcie, i tuż po tym jak CR7 wrócił do MU. Niezły efekty, gdy czytasz jak CR7 dogadywał się z SAF-em za pierwszym razem, a tu nagle pyk… CR7 chce odejść z Juve, rozmawia z City, ale dzwoni SAF i… CR7 ląduje w United 🙂
Filary Ziemi
Na razie jestem po przesłuchaniu pierwszej części. Superprodukcja Audioteki jak zwykle daje radę. Na pewno, po krótkiej przerwie, przesłucham dwie kolejne części.
Lektura Filarów Ziemi utwierdziła mnie w przekonaniu, że czas wokół średniowiecza jest jednym z moich ulubionych jeżeli chodzi o umiejscowienie fikcji literackiej.
Podsumowanie
Teraz Twoja kolej 🙂 Jaką książkę ostatnio przeczytał[a|e]ś i możesz ją polecić (lub odradzić)?
Chętnie dowiem się też, czy znasz jakąś ciekawą książkę osadzoną w czasach średniowiecznych, którą z czystym sumieniem polecisz. Może być z elementami fantasy, ale nie jest to konieczne.
Bądź na bieżąco!
Podobają Ci się treści publikowane na moim blogu? Nie chcesz niczego pominąć? Zachęcam Cię do subskrybowania kanału RSS, polubienia fanpage na Facebooku, zapisania się na listę mailingową:
lub śledzenia mnie na Twitterze. Generalnie polecam wykonanie wszystkich tych czynności, bo często zdarza się tak, że daną treść wrzucam tylko w jedno miejsce. Zawsze możesz zrobić to na próbę, a jeśli Ci się nie spodoba – zrezygnować
Dołącz do grup na Facebooku
Chcesz więcej? W takim razie zapraszam Cię do dołączenia do powiązanych grup na Facebooku, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje na poruszane tutaj tematy, możesz podzielić się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami, a przede wszystkim poznasz ludzi interesujących się tą samą tematyką co Ty.
W grupie Programista Na Swoim znajdziesz wiele doświadczonych osób chętnych do porozmawiania na tematy krążące wokół samozatrudnienia i prowadzenia programistycznej działalności gospodarczej. Vademecum Juniora przeznaczone jest zaś do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat życia, kariery i problemów (niekoniecznie młodego) programisty.
Wesprzyj mnie
Jeżeli znalezione tutaj treści sprawiły, że masz ochotę wesprzeć moją działalność online, to zobacz na ile różnych sposobów możesz to zrobić. Niezależnie od tego co wybierzesz, będę Ci za to ogromnie wdzięczny.
Na wsparciu możesz także samemu zyskać. Wystarczy, że rzucisz okiem na listę różnych narzędzi, które używam i polecam. Decydując się na skorzystanie z któregokolwiek linku referencyjnego otrzymasz bonus również dla siebie.
Picture Credits
Dodaj komentarz